Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Ze školství’


Memorandum o spolupráci mezi univerzitami

17. 4. 2015

Dnes bylo v Ostravě podepsáno memorandum o spolupráci mezi Vysokou školou bá?skou-Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO), Ostravskou univerzitou a čínskou Soochow Univerzity (provincie Jiangsu). Podle rektora VŠB-TUO Ivo Vondráka je zmíněná čínská vysoká škola velmi uznávaná, ve výzkumu patří mezi nejlepší školské instituce v Číně. (Pokračování textu…)


Zemřel profesor Lumír Pivovarský

15. 10. 2014

V sobotu 11. října 2014 zemřel emeritní profesor katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity Lumír Pivovarský  (1931-2014). Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Palackého v roce 1953 vyučoval na Pedagogické škole v Krnově, odkud roku 1961 přešel na ostravský Pedagogický institut (pozdější Pedagogickou fakultu v Ostravě, od roku 1991 Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity), kde pracoval jako odborný asistent, docent (1993) a profesor (1994).

Na své mateřské katedře hudební výchovy se velmi výrazně zasloužil o akreditaci studia sbormistrovství pro střední školy. Své sbormistrovské umění uplatnil v Pěveckém sdružení moravských učitelů a především ve Vysokoškolském pěveckém sboru Pedagogické fakulty a později Ostravské univerzity, který založil v roce 1966 a ve kterém vychoval celou řadu výborných zpěvaček a zpěváků i vynikající a zapálené sbormistry. (Pokračování textu…)


Konference Valašsko – Historie a kultura

10. 9. 2013

Ve dnech 18.–20. 9. 2013 se v prostorách Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční mezioborové setkání se zahraniční účastí VALAŠSKO – HISTORIE A KULTURA. (Pokračování textu…)


Ocenění pedagogických osobností

24. 3. 2013

Celkem 25 pedagogických pracovníků Moravskoslezského kraje ocenili jeho zástupci na slavnostním vyhlášení pedagogických osobností roku v opavském Minoritském klášteře. Kraj oce?uje pedagogy každým rokem u příležitosti Dne učitelů. (Pokračování textu…)


Současný tanec – nový studijní obor

18. 3. 2013

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě letos otevře nový studijní obor – současný tanec. Denní studium potrvá šest let. Přihlásit se mohou zájemci, kteří ukončili základní vzdělání. (Pokračování textu…)


Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě slaví výročí

19. 2. 2013

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě si v tomto roce připomíná 60. výročí svého vzniku. JKaGO počítá svoje trvání od zřízení Vyšší hudebně-pedagogické školy ke dni 14. srpna 1953 a následné Konzervatoře v Ostravě, která byla ustavena v roce 1959. (Pokračování textu…)


Dramacentra České republiky se poprvé setkají v Ostravě

14. 11. 2012

Ve dnech od 15. až 17. listopadu proběhne v Ostravě  První setkání dramacenter České republiky. Pro účastníky bude k dispozici alternativní scéna Divadla loutek Ostrava. Střediska dramatické výchovy budou v Ostravě prezentovat své nejzajímavější lekce. Představí se účastníci z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy a Plzně. (Pokračování textu…)


Porota posuzovala školní časopisy z Moravskoslezského kraje

19. 6. 2012

Celkem dvacet pět školních redakcí se účastní letošního ročníku krajského kola soutěže Školní časopis roku 2012. V průběhu víkendu porota složená z profesionálních novinářů a partnerů soutěžní akce hodnotila časopisy z nejrůznějších koutů Moravskoslezského kraje. (Pokračování textu…)


Středoškolská studentská konference v Ostravě

27. 2. 2012

Ve dnech 29. února a 1. března pořádá Občanské sdružení PANT ve spolupráci s Gymnáziem Olgy Havlové v Ostravě-Porubě VII. ročník středoškolské studentské konference. Letos je tématem neoficiální kultura v normalizační ČSSR. (Pokračování textu…)


Nové kurzy pro učitele angličtiny v ostravské knihovně

17. 2. 2012

British Council připravil sérii dvou cyklů metodických seminářů pro učitele angličtiny, které se budou konat v únoru a březnu v Britském centrum Knihovny města Ostravy (v budově u Sýkorova mostu).  (Pokračování textu…)


Spolu proti sobě? Rok 1968 v ČSSR a PLR

31. 1. 2012

Občanské sdružení PANT s varšavským Instytutem Pamięci Narodowej a Českým centrem ve Varšavě pořádá ve dnech 2.–15. února putovní výstavu ,,Spolu proti sobě? Rok 1968 v ČSSR a PLR“.   (Pokračování textu…)


Sympozium Město

6. 9. 2011

Filozofická fakulta Ostravské univerzity a Antikvariát a klub Fiducia pořádají ve dnech 8. a 9. září sympozium nazvané Město. (Pokračování textu…)


K zahájení školního roku v Moravskoslezském kraji

31. 8. 2011

Zítra nastoupí do prvních tříd základních škol  v Moravskoslezském kraji podle odhadu více než 12 tisíc prv?áčků.  (Pokračování textu…)


Letní škola moderních dějin nabízí i besedu o jižním Kavkazu

26. 8. 2011

Občanské sdružení PANT pořádá ve dnech 29. až 30. srpna Letní školu moderních dějin. (Pokračování textu…)


Ocenění pedagogičtí pracovníci

31. 3. 2011

U příležitosti letošního Dne učitelů byli  29. března na Slezskoostravském hradě v Ostravě oceněni pedagogičtí pracovníci škol a školských zařízení Moravskoslezského kraje za účasti významných představitelů kraje, krajského úřadu, měst a obcí.  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy