Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Festivaly’


Ostrava Kamera Oko 2017

20. 9. 2017

Opět se uskuteční Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko. Letos uvede od pátku 22. 9. do čtvrtka 28. 9. kulturní program nejen v kinech. Tento 9. ročník je věnován tématu architektury ve filmu a na filmovém plátně. (Pokračování textu…)


Ostravské Slavnosti řeky Ostravice

19. 6. 2017

V sobotu 24. června proběhnou Slavnosti řeky Ostravice (3. ročník). Organizuje je městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz ve spolupráci s MO Slezská Ostrava a statutárním městem Ostravou. V tento den se uskuteční na obou březích řeky rozmanité programy, opět např. soutěž netradičních plavidel, k dispozici budou půjčovny loděk, říční přívozy, proběhnou koncerty a divadelní vystoupení. (Pokračování textu…)


Ostravskou Muzejní noc si užilo přes 28 000 zájemců

11. 6. 2017

Devátý ročník Ostravské muzejní noci se uskutečnil v sobotu 10. června. Od šestnácti hodin do půlnoci chodily děti i  dospělí na místa, kde byl pro ně připraven zajímavý program.  Mohli navštívit některý z téměř čtyřiceti kulturních ,,stánků“.  O mnohé programy byl nečekaný zájem, překvapila například návštěvnost workshopu na výrobu bylinných mýdel, který se konal v Ostravském muzeu. (Pokračování textu…)


Muzejní noc a Hádej, kdo jsem?

8. 6. 2016

K programu ostravské Muzejní noci bude v sobotu 11. června patřit i zábavná soutěž, kterou organizují v Moravskoslezské vědecké knihovně pod názvem Hádej, kdo jsem?. Na jejím začátku se návštěvník ,,promění“ v osobnost některého slavného ostravského rodáka. (Pokračování textu…)


Muzejní noc 2016 v Ostravě

4. 6. 2016

V sobotu 11. června  mohou Ostravané prožít další Muzejní noc, tentokráte již po osmé.  Slavnostní zahájení se uskuteční před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí v 18 hodin. Účastníci ozdobí začátek akce vypouštěním mýdlových bublin z bublifuků, které si mohou na náměstí vyzvednou od 17.30 hod. Akce se v rámci Ostravy  zúčastní 33 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje. Více


Film s názvem 56 si podmanil T-film Ostrava 2016

27. 5. 2016

Dvoudenní mezinárodní festival T-film Ostrava 2016  vyvrcholil ve čtvrtek 26. května ve Světě techniky předáváním cen vítězům. Festivalovou Grand Prix získal snímek s názvem 56, který vznikl ve spoluprací autorů z Madagaskaru, Španělska a Norska  (scénář Carlos Gómez a Vallivana Álvarez, režie Marco Huertas). Zrcadlí sociální témata na Madagaskaru, jak jsou viděna dětskýma očima. (Pokračování textu…)


Festival česko-německé kultury

11. 4. 2016

V Ostravě se už pošesté uskuteční přehlídka Ostrau der Kulturpunkt, festival česko-německé kultury. Proběhne v Klubu Atlantik a v Minikině od 13. do 20. dubna. Organizátorem a dramaturgem přehlídky je Vladimír Šmehlík. Na akci se podílí katedra germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity.


Týden španělské kultury v Ostravě

1. 3. 2016

Katedra romanistiky Ostravské univerzity pořádá spolu s Gymnáziem Hladnov a organizací Europe Direct Týden španělské kultury. Koná se v době 400. výročí úmrtí slavného spisovatele Miguela de Cervantese. V jeho rámci  se od 1. do 8. března v prostorách Minikinokavárny uskuteční filmový festival La película. Ten představí to nejlepší ze současné španělské kinematografie. V programu týdenní akce je také série přednášek, workshopů, divadelních i gastronomických nabídek. Proběhnou na Filozofické fakultě OU, v Antikvariátu a klubu Fiducia, v restauraci Sí nebo v hudebním klubu Dock.


Další setkání s francouzskou kulturou v Ostravě

16. 10. 2015


Svatováclavský hudební festival bude zahájen v příštím týdnu

28. 8. 2015

Třicet dva koncertů v Ostravě a dalších 17 městech a obcích Moravskoslezského kraje se uskuteční v rámci 12. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, který proběhne v od 1. do 28. září 2015.  Program vedle velkých duchovních děl zahrnuje  i komorní skladby a multižánrové projekty. K těm patří projekce němého filmu Utrpení Panny orleánské, jenž bude  doprovázen živou hudbou litevského skladatele Broniuse Kutavičiuse v podání orchestru Berg. (Pokračování textu…)


V Ostravě přehlídka T – film 2015

25. 5. 2015

Ve dnech 27. až 29. května proběhne v ostravském Domě kultury AKORD filmový festival T-film 2015. Budou na něm uvedeny krátké dokumentární filmy s tematikou ekologie, trvale udržitelného rozvoje, ochrany fauny a flory, přírodních a kulturních památek apod. (Pokračování textu…)


Dny umění nevidomých na Moravě 2015

30. 4. 2015

Mezinárodního festival Dny umění nevidomých na Moravě 2015 se konají pod záštitou senátora PhDr. Milana Pešáka ve dnech  4.-29. května. Zahájení se bude konat ve společenském sále Knihovny města Ostravy  v 16 hod. (budova u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě) za přítomnosti primátora města Ostrava Ing. Tomáše Macury, prezidenta SONS Mgr.Václava Poláška a britské výtvarnice Sally Booth. (Pokračování textu…)


Soutěž Stonavská Barborka začíná již zítra

9. 12. 2014

Interpretační soutěž Stonavská Barborka proběhne v rámci mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu. Přihlásilo se do ní 56 ansámblů z Česka, Polska a Slovenska. Všechny její programové akce potrvají od 10. do 14.  12. a budou přístupné i veřejnosti. (Pokračování textu…)


V Českém Těšíně připravují jazzový festival

24. 10. 2014

Více


Třetí ročník Fajneho léta

14. 6. 2014

Dnes byl zahájen další ročník víkendových akcí pro celou rodinu s názvem Fajne léto. Zahrnuje  dvanáct zajímavých míst v regionu s pozůstatky po těžbě, průmyslové nebo řemeslné činnosti, kde bude připraven zábavní program obsahující také soutěže a ochutnávku regionální kuchyně. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy