Antonín Szkandera: „Moudrá“ samota

Moudrá samotaV květnu vyšla další kniha, kterou napsal frýdecko-místecký autor Antonín Szkandera. Opatřil ji názvem Moudrá“ samota.  Jde o soubor devíti povídek. V nich se zrcadlí drobné i ty nejpodstatnější problémy jedinců naší současnosti. Nová knížka je v pořadí devátou vydanou literární prací A. Szkandery.

Hledání poezie s Lydií Romanskou

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Modra2.jpg.Před nedávnem byla pokřtěna nová kniha spisovatelky Lydie Romanské (místopředsedkyně Obce spisovatelů ČR), nazvaná Do výšky modra plyneš. Jedná se o výbor z její rozsáhlé básnické tvorby. Více informací o této publikaci autorky (na snímku vpravo), která žije a tvoří v Ostravě-Svinově,  je zahrnuto do této glosy.

Tomáš Havrlant a Aleš Dostál nejen o vlcích

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je BesedaZdivoceli.jpg.Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Zdivoceli2.jpg.Kulturní, informační a vzdělávací centrum Střecha ve Vrbně připravuje besedu Soužití s vlkem, na níž vystoupí odborník Ing. Tomáš Havrlant a spisovatel Ing. Aleš Dostál, který představí svou novou knihu Zdivočelí. Toto románové sci-fi je situováno do roku 2032, kdy lidé řeší nejrůznější problémy spojené s regulací zvířecí populace. Román letos vydalo pražské nakladatelství Jiří Nosek – KLIKA. Beseda se uskuteční 15. listopadu od 17 hodin.  Níže více o knize Aleše Dostála a autorovi. Pokračovat ve čtení „Tomáš Havrlant a Aleš Dostál nejen o vlcích“