Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Divadlo’


Hudební představení O pejskovi a kočičce

31. 8. 2017

Pavel Helebrand je autorem hudby a scénáře k hudebnímu představení O pejskovi a kočičce, jež vznikly na motivy stejnojmenné knihy Josefa Čapka. To bylo nastudováno v autorově režii a bude uvedeno 10. září 2017 v 16 hodin ve zkušebně Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě. Hlavní role v inscenaci Operního studia Národního divadla Moravskoslezského nastudovaly děti, které jsou jeho členy. S nimi bude zpívat a hrát činoherec Michal Sedláček převtělený do role Josefa Čapka, o němž lze prozradit, že se postupně převtěluje i do dalších postav (zlý hladový pes, dešťovka a švadlena). (Pokračování textu…)


Komorní scéna Aréna opět získala prestižní cenu kritiků

21. 3. 2017

Komorní scéna Aréna dosáhla neuvěřitelného úspěchu: Potřetí získala 20. března nejvyšší české ocenění od divadelních kritiků, a to cenu Divadlo roku 2016 (je již nositelkou titulů Divadlo roku 2013 a 2015).  Získáním třetího titulu se opět potvrdilo, že KSA patří k nejúspěšnějším českým divadelním scénám.
(Pokračování textu…)


Almanach Komorní scény Aréna

22. 1. 2017

Ve středu 15. února se v Domě knihy Ostrava (Smetanovo nám.) uskuteční od 16 hod. křest Almanachu Komorní scény Aréna 2005-2015, s podtitulem Dvacet let v dobré společnosti. Publikace vznikla k dvaceti letům existence tohoto celorepublikově nejoceňovanějšího ostravského divadla. Na akci bude přítomen i primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura, který knihu slavnostně uvede do života.


Vánoční představení Jesličky svatého Františka

9. 12. 2016

I v tomto roce v předvánočním čase mohou zájemci zhlédnout hru se zpěvy Jesličky svatého Františka, která je z autorské dílny hudebního skladatele Pavla Helebranda. Bude uvedena v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě ve dnech 10. 12. (v 18.30 hod.), 11. 12. ( v 10.30 a v 16.00 hod). a 21. 12. (v 18.30 hod.). Představení je realizováno v produkci Ilony Kučerové ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským a Kulturní Ostravou, z. s., za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, společnosti Ingeteam, a. s., dále je podpořeno Nadací ČEZ.

(Pokračování textu…)


K premiéře Ibsenovy Divoké kachny

19. 10. 2016

V sobotní premiéře – dne 22. října 2016, uvede ostravská Komorní scéna Aréna nastudování hry Henrika Ibsena Divoká kachna. Inscenace je připravena v režii Davida Šiktance. Dramatické dílo bude teprve druhým Ibsenovým titulem nastudovaným v KSA.
Vůbec poprvé byla Divoká kachna uvedena 9. ledna 1885 v Národním divadle v Bergenu. Následně ji hráli v jiných skandinávských městech. (Pokračování textu…)


Vlajky na počest Shakespeara

21. 4. 2016

Ostravské kulturní instituce a Magistrát města Ostravy se spojily v zajímavé akci a ke dni 23. dubna vyvěsí na počest největšího britského dramatika bílé vlajky s logem celoročního projektu Shakespeare Ostrava 2016. Právě v v tento den uplyne 400 let od Shakespearova úmrtí a zárove? také 452 let od jeho narození.


Obrovský úspěch Komorní scény Aréna

22. 3. 2016

V neděli 20. března 2016 zaznamenala Komorní scéna Aréna, i celé ostravské a vůbec moravské divadlo, jeden z největších úspěchů všech dob. V rámci předávání Cen divadelní kritiky proměnila všechny své nominace v ocenění.  Aréna měla, společně s pražským Divadlem v Dlouhé, nejvyšší počet nominací ze všech českých a moravských divadel, a to hned v pěti kategoriích. (Pokračování textu…)


Divadlo Petra Bezruče připomíná svoje sedmdesátiny

27. 1. 2016

 V pátek 29. ledna oslaví ostravské Divadlo Petra Bezruče sedmdesáté výročí své existence. Jubileum založení si divadelníci připomenou na slavnostním galavečeru, v němž vystoupí členové současného souboru i výrazné osobnosti, které ovlivnily charakter této divadelní scény v minulosti.  (Pokračování textu…)


Ruská zavařenina v České televizi

29. 10. 2015

Legendární inscenaci Komorní scény Aréna, Ruskou zavařeninu, čeká po dvou letech od její divadelní premiéry i premiéra televizní. Ruská zavařenina je text současné ruské dramatičky Ludmily Ulické, na prknech Komorní scény Aréna ji pohostinsky nastudoval režisér Ivan Rajmonta a hraje se od června roku 2013. Od té doby inscenace zaznamenala nebývalý úspěch mezi odbornou i laickou veřejností a nasbírala hned několik význačných ocenění. (Pokračování textu…)


Světová premiéra dramatizace Zbabělců

15. 10. 2015

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě uvede ve světové premiéře divadelní adaptaci románové prvotiny  Josefa Škvoreckého, kterou spisovatel nazval Zbabělci.  Nyní se i na jevišti bude odehrávat příběh Dannyho Smiřického, zasazený do konce druhé světové války. Hlavní hrdina se víc než o politiku zajímá o muziku a milostná dobrodružství. Válečné události se mu ale nevyhnou. Autorem dramatizace je Vladimír Fanta,  inscenaci režijně připravil Filip Nuckolls. Premiéra se uskuteční  16. října. Začátek představení v 18.30 hod.  (Pokračování textu…)


Nahniličko v Divadle Petra Bezruče

17. 9. 2015

V sedmdesátém roce svého trvání uvede ostravské Divadlo Petra Bezruče také premiéru grotesky s názvem Nahniličko. Napsal ji známý moderátor a herec Jan Kraus. Groteska se snaží postihnout začátky naší demokratické reality po ,,sametové“ revoluci.  Premiéra je v pátek 18. září. (Pokračování textu…)


Divadlo roku zve seniory na představení

1. 9. 2015

Komorní scéna Aréna, Divadlo roku 2013, a Nadace ČEZ po letních prázdninách spouštějí projekt, kterým chtějí vyjít vstříc divákům z řad starších spoluobčanů. Projekt, finančně zaštítěný Nadací ČEZ, započne s novou divadelní sezónou a potrvá do vyčerpání grantu, tedy zhruba půl roku. (Pokračování textu…)


Komorní scény Aréna netradičně zahájí novou sezónu

25. 8. 2015

Komorní scéna Aréna letos zahájí nadcházející divadelní sezónu netradičním způsobem, a to akcí, která se uskuteční 3. září ještě před prvním divadelním představením. Dostala název Rok něčím tragikomický začíná aneb Vychutnejte si otevřenou náruč dobré společnosti! Návštěvníci se mohou těšit na nahlédnutí do zákulisí či se podívat na zábavný program, mohou si také koupit cenově zvýhodněné vstupenky.  Akce potrvá od 13 do 20 hod. a proběhne v prostorách divadla i pasáže Knihovny města Ostravy (budova u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě). (Pokračování textu…)


Předplatné na Rok něčím tragikomický

7. 5. 2015

Ostravská Komorní scéna Aréna v příštím týdnu zahájí prodej předplatného na divadelní sezónu 2015/16, která dostala název Rok něčím tragikomický. Diváci se mohou těšit na nové tituly: Něco za něco Williama Shakespeara, Budovatelé říše Borise Viana, Top Dogs Urse Widmera a Lidskou tragikomedii Ladislava Klímy. (Pokračování textu…)


Rozloučení s herce Dušanem Škubalem

24. 4. 2015

Se zarmoucením oznamujeme, že nás ve věku 49 let opustil bývalý dlouholetý člen našeho divadla, herec Dušan Škubal. Pocházel ze Zlína, hereckou kariéru započal v roce 1986 na české scéně Těšínského divadla, kde působil šest let, poté byl v angažmá dva roky v Národním divadle moravskoslezském. Posléze se stal členem souboru Komorní scény Aréna, a to hned od jejích počátků v roce 1994 a byl jím až do lo?ské sezóny. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy