Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Koncerty’


Ostravané se loučí s Věrou Špinarovou

31. 3. 2017

I takto obyvatelé Ostravy vzpomínají na zpěvačku Věru Špinarovou u Mariánského sloupu na Masarykově nám. v centru města. Poslední rozloučení s pěveckou hvězdou se uskuteční v sobotu 1. dubna ve velké obřadní síni krematoria na ústředním hřbitově ve Slezské Ostravě. Obřad  pro veřejnost bude v od 9 do 12 hodin, následuje rozloučení v kruhu rodiny. (Pokračování textu…)


Večerní když zvony znění – nové CD

22. 3. 2017

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční slavnostní prezentace nového CD spirituálů Večerní když zvony znějí, a to sólistou opery Národního divadla v Praze Ivo Hrachovcem (bas) za doprovodu Ireny Szurmanové (klávesy). Kmotrem CD se stane Alfred Strejček. Akce začne  v 19 hodin ve Slezskoostravské galerii a je realizována s finančním přispěním statutárního města Ostravy.

 


Studentský koncert na Janáčkově konzervatoři

19. 2. 2017

Ve středu 22. února 2017 proběhne koncert smyčcového oddělení JKO pod názvem „Koncert a šmytec! (nebo smyčec?).  Uskuteční se ve školním sále Leoše Janáčka. Začátek v 18:30 hod. Vstupné dobrovolné.


Koncert Hudbou pro rodinu

17. 11. 2016

Nadační fond Křídlení pořádá benefiční koncert nazvaný Hudbou pro rodinu.  Vystoupí v něm ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho hosté. Koncert se uskuteční v neděli 20. listopadu v ostravském kostele sv. Václava (Moravská Ostrava) od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na projekt Žít svůj život organizace Centrum pro rodinu a sociální péči.


Koncert Evy Urbanové v Ostravě.

26. 10. 2016

Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň Eva Urbanová vystoupí opět v Ostravě, a to 9. listopadu společně s Janáčkovou filharmonií, kterou bude řídit dirigent David Švec. Koncert se skuteční v Domě kultury města Ostravy od 19 hod.  V první části koncertního programu zazní árie z českých oper (Prodaná nevěsta, Libuše, Dalibor, Rusalka, Jakobín  a Její pastorkyňa).  Druhá polovina koncertu je zaměřena na italská a francouzská  operní díla.  (Turandot, Manon Lescaut, Síla osudu, Macbeth aj.). (Pokračování textu…)


Listopadový koncert Ivy Bittové v Ostravě

21. 10. 2016

V Ostravě se uskuteční koncert, který se bude konat v rámci česko-slovenského turné houslistky, zpěvačky a herečky Ivy Bittové a Mucha Quartetu. Program: Béla Bartók Slovenské spevy v úpravě Vladimíra Godára.  Vystoupení  v ostravském kostele sv. Václava dne 25. listopadu začne v 18 hodin. Záštitu nad koncertem převzala  Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. (Pokračování textu…)


Nejen opera Arminio v cyklu Čtvero ročních období

20. 9. 2016

V říjnu začíná podzimní část koncertního cyklu Čtvero ročních období.  Úvodní koncert se uskuteční ve středu 5. října od 18 hod. v ostravském kostele sv. Václava. Vystoupí polský soubor Orkiestra Historyczna a provede barokní operu Arminio (operní dílo z roku 1761, Johann Adolf Hasse – hudba, Giovanni Claudio Pasquini – libreto). (Pokračování textu…)


Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu

12. 6. 2016

V sobotu 25. června se od 18 hodin uskuteční v ostravském kostele sv. Václava Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu. (Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie Ostrava ohlédnutí a plány

30. 5. 2016

Vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava v uplynulém týdnu před novináři rekapitulovalo úspěchy své právě dobíhající umělecké sezóny a plány pro nadcházející 63. koncertní sezónu, která začne v září 2016.   (Pokračování textu…)


Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016

5. 5. 2016

Dne 25. května od 16 hod. začne v ostravské Dolní oblasti Vítkovice Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016.  Do této soutěžní filmové přehlídky je letos zařazeno  rekordních třiapadesát snímků z 18 zemí světa. (Pokračování textu…)


JFO představí účastníky dirigentských kurzů

3. 5. 2016

Janáčkova filharmonie Ostrava pořádá 10. června v Domě kultury města Ostravy koncert, v němž se představí účastníci dirigentských kurzů. Pro zájemce je vstup zdarma. Koncert bude zahájen v 19 hodin. (Pokračování textu…)


Taneční soubor Kotek potěšil

21. 3. 2016

,

V sobotu 19. dubna se společenský sál Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě zaplnil příznivci folkloru. V pořadu, který připravila Naděžda Rokytová (scénář, choreografie a režie) s názvem Přástky aneb Krátký den, dlouhá nit, vystoupili členové taneční skupiny Kotek vedené Jaromírem Dombrošem a čtrnáct dětí, dále (Pokračování textu…)


Evangelium podle houslí opět v Ostravě

15. 3. 2016

V katedrále Božského Spasitele v Ostravě bude v pondělí 4. dubna uvedeno v produkci Ilony Kučerové Evangelium podle houslí. Jedná se o divadelní představení s hudbou ostravského skladatele Pavla Helebranda. Myšlenkou vytvořit hudebně dramatické dílo na základě evangelií Nového zákona se Pavel Helebrand začal zabývat v druhé polovině devadesátých let 20. st. (Pokračování textu…)


Posluchači mohou rozhodnout o programu koncertu JFO

17. 2. 2016

Janáčkova filharmonie Ostrava má v programu uskutečnění speciálního projektu, který dostal název Koncert na přání. Uskuteční se 3. června od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. (Pokračování textu…)


Další koncert ve studiu Českého rozhlasu Ostrava

15. 1. 2016

Umělecká agentura a vydavatelství FMG Artists pořádá koncert, který se uskuteční ve studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve středu 24. 2.  od 19 hod. Bude hrát trio ve složení: Philippe Portejoie (Francie) – saxofon, Frédérique Lagarde (Francie) – klavír, Igor Františák (ČR) – klarinet. V programu zazní skladby Prokofjeva, Poulence, Madsena, Iturralda, Iberta aj. autorů.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Petice a výzvy
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Top tip
 
  • 8. Top tip
 
 
 
 
 
 
 
Novinka
 
  • 7. Průhledy