Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Koncerty’


V Ostravě se budou udělovat Ceny Jantar

17. 3. 2018

Dne 15. dubna budou v Ostravě poprvé předány Ceny Jantar v šestnácti uměleckých kategoriích, a to v multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích. Stane se tak na galakoncertu, který začne v 18 hod. (Pokračování textu…)


Evangelium podle houslí znovu v Ostravě

13. 2. 2018

Po dvouleté přestávce mají ostravští zájemci znovu příležitost zhlédnout výjimečné hudební představení Evangelium podle houslí, které bude uvedeno 13. dubna v katedrále Božského Spasitele. Toto velikonoční chrámové oratorium je dílem hudebního skladatele Pavla Helebranda. Na jeho provedení se podílí asi 180 zpěváků a hudebníků v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. (Pokračování textu…)


Koncert k významnému výročí Ostravy

20. 10. 2017

Zašovský chrámový sbor pod vedením Petra Borovičky a orchestr opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě s dirigentem Adamem Sedlickým nastudovali s dalšími umělci barokní skladbu Óda na den svaté Cecílie (Ode on St. Cecilia’s Day) autora Henryho Purcella a uvedou ji na koncertu dne 19. listopadu 2017 v ostravském kostele sv. Václava. Tímto se připojí k oslavám připomínajícím 750 let, které uplynuly od první písemné zmínky o Ostravě. Koncert začíná v 17 hod.

(Pokračování textu…)


Festival Janáčkovy Hukvaldy 2017

29. 5. 2017

Ve dnech 23. 6. až 8. 7. se uskuteční 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Jeho devět koncertů proběhne o třech víkendech v hukvaldské oboře, na tamním hradě a v rychaltickém kostele. Mezi výrazné festivalové tváře letos patří Michaela Fukačová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková aj. Vystoupí také Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Podrobnější informace


Ostravané se loučí s Věrou Špinarovou

31. 3. 2017

I takto obyvatelé Ostravy vzpomínají na zpěvačku Věru Špinarovou u Mariánského sloupu na Masarykově nám. v centru města. Poslední rozloučení s pěveckou hvězdou se uskuteční v sobotu 1. dubna ve velké obřadní síni krematoria na ústředním hřbitově ve Slezské Ostravě. Obřad  pro veřejnost bude v od 9 do 12 hodin, následuje rozloučení v kruhu rodiny. (Pokračování textu…)


Večerní když zvony znění – nové CD

22. 3. 2017

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční slavnostní prezentace nového CD spirituálů Večerní když zvony znějí, a to sólistou opery Národního divadla v Praze Ivo Hrachovcem (bas) za doprovodu Ireny Szurmanové (klávesy). Kmotrem CD se stane Alfred Strejček. Akce začne  v 19 hodin ve Slezskoostravské galerii a je realizována s finančním přispěním statutárního města Ostravy.

 


Studentský koncert na Janáčkově konzervatoři

19. 2. 2017

Ve středu 22. února 2017 proběhne koncert smyčcového oddělení JKO pod názvem „Koncert a šmytec! (nebo smyčec?).  Uskuteční se ve školním sále Leoše Janáčka. Začátek v 18:30 hod. Vstupné dobrovolné.


Koncert Hudbou pro rodinu

17. 11. 2016

Nadační fond Křídlení pořádá benefiční koncert nazvaný Hudbou pro rodinu.  Vystoupí v něm ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho hosté. Koncert se uskuteční v neděli 20. listopadu v ostravském kostele sv. Václava (Moravská Ostrava) od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na projekt Žít svůj život organizace Centrum pro rodinu a sociální péči.


Koncert Evy Urbanové v Ostravě.

26. 10. 2016

Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň Eva Urbanová vystoupí opět v Ostravě, a to 9. listopadu společně s Janáčkovou filharmonií, kterou bude řídit dirigent David Švec. Koncert se skuteční v Domě kultury města Ostravy od 19 hod.  V první části koncertního programu zazní árie z českých oper (Prodaná nevěsta, Libuše, Dalibor, Rusalka, Jakobín  a Její pastorkyňa).  Druhá polovina koncertu je zaměřena na italská a francouzská  operní díla.  (Turandot, Manon Lescaut, Síla osudu, Macbeth aj.). (Pokračování textu…)


Listopadový koncert Ivy Bittové v Ostravě

21. 10. 2016

V Ostravě se uskuteční koncert, který se bude konat v rámci česko-slovenského turné houslistky, zpěvačky a herečky Ivy Bittové a Mucha Quartetu. Program: Béla Bartók Slovenské spevy v úpravě Vladimíra Godára.  Vystoupení  v ostravském kostele sv. Václava dne 25. listopadu začne v 18 hodin. Záštitu nad koncertem převzala  Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. (Pokračování textu…)


Nejen opera Arminio v cyklu Čtvero ročních období

20. 9. 2016

V říjnu začíná podzimní část koncertního cyklu Čtvero ročních období.  Úvodní koncert se uskuteční ve středu 5. října od 18 hod. v ostravském kostele sv. Václava. Vystoupí polský soubor Orkiestra Historyczna a provede barokní operu Arminio (operní dílo z roku 1761, Johann Adolf Hasse – hudba, Giovanni Claudio Pasquini – libreto). (Pokračování textu…)


Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu

12. 6. 2016

V sobotu 25. června se od 18 hodin uskuteční v ostravském kostele sv. Václava Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu. (Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie Ostrava ohlédnutí a plány

30. 5. 2016

Vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava v uplynulém týdnu před novináři rekapitulovalo úspěchy své právě dobíhající umělecké sezóny a plány pro nadcházející 63. koncertní sezónu, která začne v září 2016.   (Pokračování textu…)


Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016

5. 5. 2016

Dne 25. května od 16 hod. začne v ostravské Dolní oblasti Vítkovice Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016.  Do této soutěžní filmové přehlídky je letos zařazeno  rekordních třiapadesát snímků z 18 zemí světa. (Pokračování textu…)


JFO představí účastníky dirigentských kurzů

3. 5. 2016

Janáčkova filharmonie Ostrava pořádá 10. června v Domě kultury města Ostravy koncert, v němž se představí účastníci dirigentských kurzů. Pro zájemce je vstup zdarma. Koncert bude zahájen v 19 hodin. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy