Ostravská Hudební současnost

V Ostravě až do 6. prosince potrvá festival Hudební současnost (letos s podtitulem Se svobodou).  Koná se už jeho 45. ročník (od 2. 11.). Do programu bylo zařazeno třináct koncertů, akordeonové,  kontrabasové, vokální kurzy i kreativní improvizace. Konají se  již tradiční tvůrčí dílny pro děti. Novým festivalovým projektem je umělecké fórum nazvané Skladatelé na talíř.

Hudební současnost v následujících dnech mimo jiné nabídne  4. 12. 2019 koncert duchovní hudby, který proběhne  v Husově sboru ve Slezské Ostravě od 19 hodin. Tam v podání Koncertního sboru Permoník a Vokálního ansámblu Notabene například zazní díla ostravských autorek Ireny Szurmannové, Sylvy Stejskalové, Markéty Dvořákové aj.

Závěrečný slavnostní koncert festivalu se bude konat v Janáčkově konzervatoři Ostrava 6. 12. Připomene 30 let svobody a také významná životní jubilea předních ostravských skladatelů (Jan Grossmann – 70, Milan Báchorek – 80). Sólisty Elenu Letňanovou (klavír), Dušana Foltýna (hoboj) a Zbygniewa Kaletu (soprán saxofon) doprovodí smyčcový komorní orchestr Camerata Janáček pod taktovkou Kamily Zenklové.