Benefiční fotbalový turnaj herců v Ostravě

Herci ostravských divadel se spolu utkají ve fotbalovém turnaji. Pořádá jej Divadlo Petra Bezruče. Cílem přátelského sportovního klání je především pobavit přítomné diváky a tímto poděkovat zdravotníkům za jejich práci během pandemie covidu 19. Tito do soutěže také zapojí svůj tým. Turnaj se uskuteční 19. června od 13 hodin ve Sportovním klubu U Edisona. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek divadlo věnuje prostřednictvím Spolku HAIMA dětskému oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě.

Mezinárodní setkání jachtařů na Olešné

V pátek 2. srpna 2019 bude v Palkovicích, a to v areálu loděnice místní TJ Sokol, v 10.30 hod. slavnostně zahájena mezinárodní jachtařské regata Interpohár 2019 (závod v lodních třídách Optimist, Laser 4.7, Laser Radiál a Evropa). Akci organizují Moravskoslezský krajský svaz jachtingu, o. s., a Jachting TJ Palkovice. Soutěž proběhne na vodní ploše přehrady Olešná u Frýdku-Místku také o víkendu.

Richard Konkolski představil svou další knihu

Světoznámý mořeplavec (jachtař) Richard Konkolski (nar. 1943 v Bohumíně) se ve středu 20. března 2019 setkal v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě se svými příznivci. Představil jim svou novou knihu nazvanou Galapagy/Začarované ostrovy,  zachycující jeho poznání ostrovních krás a  zajímavostí během plavby kolem světa.  Pokračovat ve čtení „Richard Konkolski představil svou další knihu“

Krasobruslařské soutěže v Českém Těšíně

Ve dnech 23.-24. února 2019 proběhne soutěžní krasobruslařské klání v kategorii žáků o  Velkou cenu Českého Těšína. Tento závod je posledním nominačním na mistrovství ČR. Organizaci převzal TJ Slavoj Český Těšín stejně jako v případě následného republikové mistrovství, které  se uskuteční  od 8. do 10. března.

Na snímku mladí krasobruslaři TJ Slavoj Český Těšín

Jubilejní festival Dream Factory Ostrava

Jubilejní desátý ročník festivalu Dream Factory Ostrava letos proběhne  od 29. května do 4. června v ostravských divadlech, dále v industriálních a netradičních prostorech,  např. v Národním památkovém ústavu, v budově bývalého hotelu Palace. Poslední představení se odehraje v cirkusovém šapitó umístěném na Masarykově náměstí. Pokračovat ve čtení „Jubilejní festival Dream Factory Ostrava“

Ostravský maraton 2016

Program proběhne v sobotu 9. a v neděli 10. září. Pro děti a rodiče začíná v sobotu v 10 hod. doprovodný program maratonu na venkovním prostranství mezi Trojhalím Karolina a obchodním centrem Karolina, na náměstí Biskupa Bruna. Každé startovní číslo je slosovatelné. V neděli v 17 hodin proběhne tombola o dětskou koloběžku. Dětské závody v běhu pro děti do 14 let jsou na 350 m. Proběhne také závod kočárků a další soutěžní disciplíny.
Více informací o závodu dospělých aj.

Mezinárodní jezdecké závody ve Frenštátě pod Radhoštěm

Ve dnech 4. až 7. 6. proběhnou v jezdeckém areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm Mezinárodní závody ve voltiži – CVI 2015. Vedle závodníků z České republiky přislíbili účast také soutěžící z Argentiny, Německa, Rakouska, Polska, Itálie, Slovenska, Holandska, Maďarska, Belgie, Ruska, a Izraele.