Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Nezařazené’


Moravskoslezská vědecká knihovna zve nejen na Lofoty

17. 1. 2018

V současné době probíhá v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě výstava fotografií Kamila Übelauera nazvaná Lofoty.  Malebné souostroví za polárním kruhem bylo místem, které amatérského fotografa velmi okouzlilo a svoje pocity teď předává díky svým snímkům široké veřejnosti. Výstava bude k vidění ve studovně MSVK až do konce února. (Pokračování textu…)


Týden v Lisabonu …

9. 1. 2018

Do podzimního Lisabonu se můžete vydat s Marií Salákovou. Její článek a fotografie najdete v rubrice Reportáže. 


Nová publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný

12. 12. 2017

Další knižní a fotografickou pozvánkou do zajímavých koutů severní Moravy a Slezska se stala publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný. Vydal ji Moravskoslezský kraj. Fotografie jsou pořízeny dronem. Text k nim napsal novinář Petra Žižka.  (Pokračování textu…)


Uvedení knihy Židé na Ostravsku

4. 12. 2017

Vznik publikace iniciovala  Židovská obec v Ostravě. Knihu Židé na Ostravsku napsal Daniel Baránek. Slavnostní uvedení se koná 7. 12. v 18 hod.  v prostorách Antikvariátu a klubu Fiducia. Publikace nabídne čtenářům první rozsáhlé a ucelené pojednání o dějinách židovské komunity v uvedeném regionu,  od jejího zrodu v 1. polovině 19. století až do zničení během 2. světové války.


Hudební rodný list Ostravy

27. 11. 2017

K letošnímu 750. výročí první zmínky o Ostravě se uskuteční slavnostní koncert Hudební rodný list města Ostravy, a to v Janáčkově konzervatoři Ostrava  29. listopadu od 18.30 hod.  Bude ohlédnutím za ostravskou hudební tvorbou a její prezentací v minulosti i současnosti. (Pokračování textu…)


24. 11. 2017

Knihcentrum – Dům knihy Ostrava zve zájemce na setkání s prozaikem Alešem Dostálem, které se uskuteční ve středu 29. listopadu od 16 hod. Ostravský herec Norbert Lichý bude číst z jeho knihy Pytlácké povídky. Autor bude odpovídat na dotazy návštěvníků, týkající se uvedeného povídkového souboru (vyšel v letošním roce) i dalších svých knih. (Pokračování textu…)


Nepraktova ekoškola života

15. 11. 2017

U příležitost výstavy Nepraktova ekoškola života, která je do 7. prosince umístěna ve střední odborné škole AHOL v Ostravě-Vítkovicích, se 30. listopadu uskuteční beseda s manželkou Jiřího Wintera Neprakty a ostravskou výtvarnicí Lenkou Koczierzovou, která bude vyprávět o svém dětství prožitém ve Vítkovicích. Začátek v 16 hodin.


Neprakta a Lenka Koczierzová – akty

7. 11. 2017

O výstavě napsala Daniela Winterová: (Pokračování textu…)


Svatomartinské hody v centru Ostravy

5. 11. 2017

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravuje Svatomartinské hody. Zahájeny budou v sobotu 11. listopadu. V rámci akce budou od 14 hod. na Masarykově nám. pro návštěvníky otevřeny stánky s husími specialitami a s dalšími pochoutkami i originálními nápoji. Nebude chybět ani kulturní program. Po sedmnácté hodině bude zahájen lampionový průvod, který půjde z Masarykova náměstí přes Černou louku až k řece Ostravici.


O tajemstvích vítkovického hřbitova

30. 10. 2017

Komentovaná prohlídka výtvarnice Lenky Kocierzové v podušičkovém čase zavede zájemce tentokrát na vítkovický hřbitov, kde jsou uloženy ostatky významných osobností a nachází se také mnoho umělecky ztvárněných náhrobků. Akci pořádá Knihovna města Ostravy, pobočka na Závodní ul. v Hrabůvce.

(Pokračování textu…)


Kurt Gebauer v ostravské Magně

18. 10. 2017

Ostravská galerie Magna představí známého sochaře Kurta Gebauera v neobvyklé umělecké pozici, a to jako malíře. Uvede výstavu jeho obrazů. Vernisáž se uskuteční v pondělí 23. října v 18 hod. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Výstava potrvá do 3. prosince 2017.


Výstava Plachetnice Niké a její osudy

16. 10. 2017

V dopravní hale Národního technického muzea v Praze je od září do 31. prosince 2017 vystavena plachetnice Niké známého mořeplavce Richarda Konkolského, jenž  s ní v polovině 70. let 20. st. obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch. Ve své době byla Niké druhou nejmenší lodí, která cestu kolem světa zdolala, a Richard Konkolski byl první Čech, který ji samostatně uskutečnil. (Pokračování textu…)


Erotika ve středověku

14. 10. 2017

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě pořádá ve středu 18. 10. 2017 v 16.30 hodin přednášku Marka Zágory s názvem Erotika ve středověku. Její autor se pokusí na základě písemných a vizuálních pramenů přiblížit erotickou představivost člověka vrcholného a pozdního středověku. Akce je pořádána v rámci Knihovnických střed a vstup je pro zájemce zdarma.


Novinky z dílny skladatele Jana Grossmanna

13. 10. 2017
V Domě umění v Ostravě bude v úterý 7. listopadu 2017 od 18.30 hod. uvedena světová premiéra skladby Hukvaldské skici pro housle violu a recitaci od ostravského skladatele Jana Grossmanna na verše básnířky Věry Philippové. Koncert se koná v rámci 43. ročníku festivalu Hudební současnost, který pořádá Tvůrčí centrum Ostrava při Asociaci hudebních umělců a vědců v Praze a spolek Hudební současnost. Účinkují manželé Roman a Alena Herodesovi, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava, recitovat bude autorka veršů.
Další skladba z Grossmannovy autorské dílny zazní už ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 19.30 hod. v Galerii Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (Malostranské nám. 13, Praha 1).

(Pokračování textu…)


Nejlepší evropské filmy v Minikině

12. 10. 2017

V ostravském Minikině (Kostelní ul.,  v Moravská Ostrava) proběhne od 12. do 16. října filmová přehlídka nazvaná Be2Can. Během ní se bude promítat desítka oceněných snímků na nejslavnějších evropských festivalech, které se konají v Berlíně,  Benátkách a francouzském Cannes. Více informací

 


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy