Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Nezařazené’


V Ostravě se budou udělovat Ceny Jantar

17. 3. 2018

Dne 15. dubna budou v Ostravě poprvé předány Ceny Jantar v šestnácti uměleckých kategoriích, a to v multifunkční hale Gong v Dolních Vítkovicích. Stane se tak na galakoncertu, který začne v 18 hod. (Pokračování textu…)


Novostavba Moravskoslezské vědecké knihovny v dohlednu

14. 3. 2018

Zastupitelé Moravskoslezského kraje se na svém zasedání 14. března 2018 dohodli, že bude v roce 2020 zahájena stavba moderní budovy pro Moravskoslezskou vědeckou knihovnu. Výstavba by měla trvat asi dva roky.  Náklady by se měly pohybovat okolo 1,35 miliardy korun. Na financování by se měl podílet Moravskoslezský kraj (150 mil. Kč),  město Ostrava (150 mil. Kč) a největší část nákladů by měly pokrýt dotace, zejména Ministerstva kultury ČR (800 mil. Kč). Před podpisem je memorandum o spolupráci mezi těmito třemi subjekty. Novostavba by měla být naplněním projektu tzv. Černé kostky architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře. (Pokračování textu…)


Ohlédnutí za pořadem Struny v podverší

28. 2. 2018

V ostravském klubu Atlantik zazněly verše básnířky Evy Kotarbové, a to 26. února 2018. Nastudovali je studenti Základní umělecké školy v Porubě pod vedením učitelek Jaroslavy Balové (produkční a scénáristka pořadu) a Evy Dusové. Atmosféru pořadu přiblíží fotografie a reportáž televize Fabex.


Jak se žije v Sečuánu?

27. 2. 2018

I na tuto otázku budou odpovídat 6. března od 18 hod. v ostravském klubu Parník tvůrci snímku České televize Sečuán očima Petra Voldána z cyklu Postřehy odjinud. Moderátor a redaktor P. Voldán bude povídat a také zpovídat své spolupracovníky: dramaturga Karla Bělohlavého, kameramana Krunoslava Kika Keteleše a režiséra Jaroslava Večeřu. Všichni odkryjí zákulisí natáčení tentokrát v exotické Číně.


Orlovská výstavní síň Muzea Těšínska na nové adrese

23. 2. 2018

Orlovská pobočka Muzea Těšínska, výstavní síň,  se z Domu dětí a mládeže přestěhovala do budovy Gymnázia a Obchodní akademie Orlová, která se nachází v Polní ulici. Nové prostory byly veřejnosti zpřístupněny 22. února při zahájení paleontologické výstavy Zkamenělý život. (Pokračování textu…)


Nová kniha – Města v Českém Slezsku

15. 2. 2018

Spisovatelka Eva Tvrdá je autorkou knihy Města v Českém Slezsku. Křest této nové publikace s podtitulem 100 let novodobého Českého Slezska, 1918-2018, proběhne 21. února od v 16.30 v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Bude doplněn besedou s autorkou a autogramiádou. Vstup volný.

 


Recenze k románu Hana od Aleny Mornštajnové

11. 2. 2018

Literární historička Svatava Urbanová se v jedné ze svých recenzí zabývá románem Hana, který napsala prozaička Alena Mornštajnová. Kniha vyšla v loňském roce v brněnském nakladatelství Host. Více


Aniho papyrus bude k vidění v Ostravě

6. 2. 2018

Dům knihy Knihcentrum v Ostravě bude  od 13. února místem vystavení kopie tkz. Aniho papyru. Je to ukázka Egyptské knihy mrtvých. Originál Aniho papyru má přibližné rozměry 23,4 × 0,375 m. Vystavená kopie má pro větší čitelnost délku 31 metrů. Výstava je ojedinělou  příležitostí poznat vzácnou památku, což v současnosti nemůže nabídnout ani londýnské Britské muzeum. (Pokračování textu…)


Socha Věry Špinarové bude v ostravském Husově sadu

25. 1. 2018

Radní městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dnes zadali zpracování uměleckého ztvárnění sochy zpěvačky Věry Špinarové v životní velikosti. Po dohotovení bude na podzim letošního roku umístěna v Husově sadu v centru Ostravy. (Pokračování textu…)


Ilse Weberová a její osud

22. 1. 2018

Antikvariát a klub Fiducia zve na literární večer nazvaný Židovská básnířka Ilse Weberová a její osud.  Uskuteční se 25. ledna od 19 hod. u příležitosti nadcházejícího Dne památky obětí holokaustu (27. 1.). Program je věnovaný uvedené autorce knih pro děti, básnířce a skladatelce, tedy výrazné osobnosti, která patřila k meziválečné ostravské židovské komunitě. (Pokračování textu…)


Moravskoslezská vědecká knihovna zve nejen na Lofoty

17. 1. 2018

V současné době probíhá v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě výstava fotografií Kamila Übelauera nazvaná Lofoty.  Malebné souostroví za polárním kruhem bylo místem, které amatérského fotografa velmi okouzlilo a svoje pocity teď předává díky svým snímkům široké veřejnosti. Výstava bude k vidění ve studovně MSVK až do konce února. (Pokračování textu…)


Týden v Lisabonu …

9. 1. 2018

Do podzimního Lisabonu se můžete vydat s Marií Salákovou. Její článek a fotografie najdete v rubrice Reportáže. 


Nová publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný

12. 12. 2017

Další knižní a fotografickou pozvánkou do zajímavých koutů severní Moravy a Slezska se stala publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný. Vydal ji Moravskoslezský kraj. Fotografie jsou pořízeny dronem. Text k nim napsal novinář Petra Žižka.  (Pokračování textu…)


Uvedení knihy Židé na Ostravsku

4. 12. 2017

Vznik publikace iniciovala  Židovská obec v Ostravě. Knihu Židé na Ostravsku napsal Daniel Baránek. Slavnostní uvedení se koná 7. 12. v 18 hod.  v prostorách Antikvariátu a klubu Fiducia. Publikace nabídne čtenářům první rozsáhlé a ucelené pojednání o dějinách židovské komunity v uvedeném regionu,  od jejího zrodu v 1. polovině 19. století až do zničení během 2. světové války.


Hudební rodný list Ostravy

27. 11. 2017

K letošnímu 750. výročí první zmínky o Ostravě se uskuteční slavnostní koncert Hudební rodný list města Ostravy, a to v Janáčkově konzervatoři Ostrava  29. listopadu od 18.30 hod.  Bude ohlédnutím za ostravskou hudební tvorbou a její prezentací v minulosti i současnosti. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy