Přednáška o politizaci médií v Polsku

Syndikát novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje letos zahajuje novou sérii pravidelných přednášek spojených s následnou besedou. Pořádá ji ve spolupráci se spolkem PANT. Na přednášky bude vstup zdarma.  První akce tohoto druhu se uskuteční 16. dubna od 17 hod. v Centru PANT (ul. Čs. legií 22, Moravská Ostrava). Vystoupí profesor Janusz Włodzimierz Adamowski z Varšavské univerzity. Tématem jeho vystoupení bude politizace médií v Polsku.

Pouť k 200. výročí narození Boženy Němcové

Už 4. 2. od 18 hod. se uskuteční literární pouť na ostravskou haldu Ema k poctě spisovatelky Boženy Němcové. Akce je připravena k  200. výročí narození této výjimečné osobnosti. V pěti zastávkách během cesty zazní ukázky ze spisovatelčina díla. Na závěr výstupu bude na vrcholu Emy zažehnut oheň. Sraz zájemců je před Antikvariátem a klubem Fiducia.

Přednáška o Izraeli

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní v Hrabůvce,  zve na přednášku s projekcí, nazvanou Izrael.  Vystoupí s ní Libor Vaculík. Nastíní obraz exotické země, která hýbe dějinami a kde se setkávají světová náboženství. Přednáška se uskuteční 5.  února od 16 do 17.30 hodin.

Dvoudenní veletrh Dovolená

Ve dnech 28. a 29. února 2020 proběhne tradiční veletrh Dovolená, a sice  na ostravské Černé louce (v pavilonu A).  Jedná se o největší přehlídku cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Návštěvníkům opět nabídne hlavně tipy na strávení volného času a dovolené, především pobytové a poznávací zájezdy do zahraničí i tuzemska z programů známých cestovních kanceláří a agentur. Pokračovat ve čtení „Dvoudenní veletrh Dovolená“

Aréna se zapojila do charitativní akce

V ostravské Komorní scéně Aréna probíhá od 1. 12. 2019 sbírka šatstva pro síť charitativních obchodů Moment.  Zájemci z řad diváků, kteří v prosinci plánují prožít večer v Aréně nebo nákup vánočních poukázek, se mohou přidat k zaměstnancům této divadelní scény  a přinést s sebou oblečení a doplňky, které jsou kvalitní, ale už je nepotřebují.

Pokračovat ve čtení „Aréna se zapojila do charitativní akce“

Slavnostní setkání v hale ostravské radnice

Ve vstupní hale radnice statutárního města Ostravy proběhne u pamětní desky věnované obětem zla dne 18. 11. 2019 od 15:30 hod. slavnostní setkání u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. Během akce se uskuteční kladení kytic, se svými projevy vystoupí zástupci politických vězňů a samosprávy.  Do programu je také zařazeno vystoupení Pěveckého sboru Chorus Ostrava, který řídí Petra Rašíková. Pokračovat ve čtení „Slavnostní setkání v hale ostravské radnice“