Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Nezařazené’


Nepraktova ekoškola života

15. 11. 2017

U příležitost výstavy Nepraktova ekoškola života, která je do 7. prosince umístěna ve střední odborné škole AHOL v Ostravě-Vítkovicích, se 30. listopadu uskuteční beseda s manželkou Jiřího Wintera Neprakty a ostravskou výtvarnicí Lenkou Koczierzovou, která bude vyprávět o svém dětství prožitém ve Vítkovicích. Začátek v 16 hodin.


Neprakta a Lenka Koczierzová – akty

7. 11. 2017

O výstavě napsala Daniela Winterová: (Pokračování textu…)


Svatomartinské hody v centru Ostravy

5. 11. 2017

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravuje Svatomartinské hody. Zahájeny budou v sobotu 11. listopadu. V rámci akce budou od 14 hod. na Masarykově nám. pro návštěvníky otevřeny stánky s husími specialitami a s dalšími pochoutkami i originálními nápoji. Nebude chybět ani kulturní program. Po sedmnácté hodině bude zahájen lampionový průvod, který půjde z Masarykova náměstí přes Černou louku až k řece Ostravici.


O tajemstvích vítkovického hřbitova

30. 10. 2017

Komentovaná prohlídka výtvarnice Lenky Kocierzové v podušičkovém čase zavede zájemce tentokrát na vítkovický hřbitov, kde jsou uloženy ostatky významných osobností a nachází se také mnoho umělecky ztvárněných náhrobků. Akci pořádá Knihovna města Ostravy, pobočka na Závodní ul. v Hrabůvce.

(Pokračování textu…)


Kurt Gebauer v ostravské Magně

18. 10. 2017

Ostravská galerie Magna představí známého sochaře Kurta Gebauera v neobvyklé umělecké pozici, a to jako malíře. Uvede výstavu jeho obrazů. Vernisáž se uskuteční v pondělí 23. října v 18 hod. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Výstava potrvá do 3. prosince 2017.


Výstava Plachetnice Niké a její osudy

16. 10. 2017

V dopravní hale Národního technického muzea v Praze je od září do 31. prosince 2017 vystavena plachetnice Niké známého mořeplavce Richarda Konkolského, jenž  s ní v polovině 70. let 20. st. obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch. Ve své době byla Niké druhou nejmenší lodí, která cestu kolem světa zdolala, a Richard Konkolski byl první Čech, který ji samostatně uskutečnil. (Pokračování textu…)


Erotika ve středověku

14. 10. 2017

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě pořádá ve středu 18. 10. 2017 v 16.30 hodin přednášku Marka Zágory s názvem Erotika ve středověku. Její autor se pokusí na základě písemných a vizuálních pramenů přiblížit erotickou představivost člověka vrcholného a pozdního středověku. Akce je pořádána v rámci Knihovnických střed a vstup je pro zájemce zdarma.


Novinky z dílny skladatele Jana Grossmanna

13. 10. 2017
V Domě umění v Ostravě bude v úterý 7. listopadu 2017 od 18.30 hod. uvedena světová premiéra skladby Hukvaldské skici pro housle violu a recitaci od ostravského skladatele Jana Grossmanna na verše básnířky Věry Philippové. Koncert se koná v rámci 43. ročníku festivalu Hudební současnost, který pořádá Tvůrčí centrum Ostrava při Asociaci hudebních umělců a vědců v Praze a spolek Hudební současnost. Účinkují manželé Roman a Alena Herodesovi, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava, recitovat bude autorka veršů.
Další skladba z Grossmannovy autorské dílny zazní už ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 19.30 hod. v Galerii Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (Malostranské nám. 13, Praha 1).

(Pokračování textu…)


Nejlepší evropské filmy v Minikině

12. 10. 2017

V ostravském Minikině (Kostelní ul.,  v Moravská Ostrava) proběhne od 12. do 16. října filmová přehlídka nazvaná Be2Can. Během ní se bude promítat desítka oceněných snímků na nejslavnějších evropských festivalech, které se konají v Berlíně,  Benátkách a francouzském Cannes. Více informací

 


Z Ostravské historie

10. 10. 2017

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní v Ostravě-Hrabůvce,  zve všechny zájemce na besedu s projekcí, nazvanou Z Ostravské historie. Vyprávět bude historik, pedagog a patriot pan Tomáš Majliš. Akce se uskuteční ve středu 11. 10. od  16.00 hod.  Je součástí projektu Černé oči Ostravy, jenž je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.


Ohlédnutí za tvorbou výtvarnice Jany Pivovarské

3. 10. 2017

Včera byla v Domě kultury města Ostravy v galerii Gaudeamus zahájena vzpomínková výstava připomínající dílo ostravské výtvarnice Jany Pivovarské (nar. 1942, zemřela 1999), kterou zorganizovala dcera umělkyně Ivana Kvitová. Tato výstavní akce potrvá do 27. října. Život a tvorbu Jany Pivovarské rekapituloval na vernisáži Mgr. Petr Beránek. V programu vystoupila herečka Marie Viková a kytarista Jakub Sivek – absolvent Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Více o Janě Pivovarské.


Nejen o nových knihách s Richardem Sobotkou

1. 10. 2017

Rozhovor se spisovatelem Richardem Sobotkou, který přibližuje jeho nové knížky i autorův střet s vážnou nemocí. Více


Černohorské sluncebraní Evy Kotarbové

21. 9. 2017

Vyšla další  sbírka veršů ostravské básnířky a novinářky Evy Kotarbové, kterou autorka nazvala Černohorské sluncebraní.  Po předchozích Marných levitacích, v nichž se často její autorské ego vyznalo z pocitů a citů v kulisách jejího rodného města, si Eva Kotarbová našla jiné prostředí, které v ní rozeznělo potřebu sdílnosti a zachycování jedinečných okamžiků při setkáních s lidmi i při objevování dalších hlubin vlastního já. Jsou to letoviska a příroda balkánské Černé Hory, kde zajíždí více než dvacet let. (Pokračování textu…)


Zvuková kniha – Chodci v soumraku

19. 9. 2017

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě představí další audioknihu pro nevidomé a slabozraké. Jedná se o dílo spisovatele, novináře a nakladatele Václava Chytila (vlastním jménem Vítězslava Bělovského, nar. 1943,  zemřel 2016)), které knižně vyšlo v r. 2011 v nakladatelství Tillia.  Uvedení zvukové knihy se uskuteční 11. října ve 14.30 hod.


Beseda s názvem Stará Místecká

12. 9. 2017

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní (na Jubilejní ul. v Hrabůvce),  zve zájemce na projekci a besedu s tvůrčí dílnou, nazvanou Stará Místecká.  Vzpomínat budou pamětníci na příběhy spojené s jednotlivými domy této oblasti. Pro akci připravil historické fotografie kronikář městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Petr Přendík. Beseda se uskuteční ve středu 20. 9. 2017 v 16.00 hodin.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy