Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Výstavy’


Výstavy v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě

21. 5. 2017

Putovní výstava Má vlast cestami proměn je umístěna ve studovně a rovněž ve vstupních prostorách knihovny. Přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Na 14 plakátech je možné porovnat původní stav se současnou proměnou, ke které došlo díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů. (Pokračování textu…)


Fotografie Vladimíra Půlpána v Orchard Gallery

16. 5. 2017

Dne 10. května 2017 proběhla v Orchard Gallery v Moravské Ostravě vernisáž k výstavní akci předního ostravského autora Vladimíra Půlpána. Své dvě výstavy nazval Fotografie – Skotsko a Foto-grafika. (Pokračování textu…)


Archikultura 2017

9. 4. 2017

Galerie výtvarného umění v Ostravě a Kabinet architektury zvou na zahájení 9. ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění Archikultura 2017 a (Pokračování textu…)


Krása a tajemství středověkých rukopisů

7. 3. 2017

V průběhu března a dubna bude ve vstupních prostorách Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě k vidění jedinečná výstava nazvaná Krása a tajemství středověkých rukopisů III. Jejím autorem je Marek Zágora. Jedná se o společný projekt MVK a knihovny Galerie výtvarného umění v Ostravě, kde zájemci  najdou druhou část této výstavní akce.  (Pokračování textu…)


Portréty, akty, objekty Miroslava Sabeva

26. 2. 2017

Více o autorovi, jehož dílo připomene výstava ve Slezskoostravské galerii v Ostravě.


Leoš Janáček bude na Jiráskově náměstí

24. 2. 2017

Na Jiráskově náměstí v centru Ostravy bude v druhé polovině roku 2017 umístěna lavička s bronzovou sochou světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka s liškou v náručí. Autorem díla má být David Moješčík, který patří mezi sochařskou špičku v ČR a je svými kořeny a životem pevně svázán s Ostravskem.

(Pokračování textu…)


Kabinet kuriozit Šimona Pikouse

22. 2. 2017

V prostorách ostravské Komorní scény Aréna bude do konce června vystavovat Šimon Pikous. Jeho výstava nazvaná Kunstkomora – kabinet kuriozit bude slavnostně zahájena v pondělí 27. února v 17 hod. Na vernisáži vystoupí kurátoři Roman Polášek a Martin Popelář. Autorovy snímky zachycují manýristická zátiší. Šimon Pikous se nechal inspirovat ,,smýšlení mistrů pozdní renesance o hříšné stránce bezbřehého přebytku.“

(Pokračování textu…)


Sochy Davida Moješčíka v ostravské Magně

17. 2. 2017

Galerie Magna v Moravské Ostravě (Bieblova 3) připravuje vernisáž k výstavě soch Davida Moješčíka, rodáka z Frýdku-Místku. Uskuteční se v pondělí 20. 2. v 18 hod. Úvodní slovo pronese Jiří Dobeš. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě. (Pokračování textu…)


Výstava k jubileu ostravského střediska Gabriel

15. 2. 2017

(Pokračování textu…)


Další výstava v ostravském Mlejně

6. 2. 2017


Narušená imaginace v Domě umění

23. 1. 2017

Dne 24. ledna bude v ostravském Domě umění zahájen projekt nazvaný Narušená imaginace, s podtitulem Making Windows Where There Were Once Walls. Seznámí veřejnost se současnou evropskou malbou ze Sbírky Roberta Runtáka. Vernisáže se zúčastní kurátorka Jane Neal a více než desítka autorů, např. Justin Mortimer, Martin Eder, Jonathan Wateridge, Robert Feket.


Nové výstavy v ostravském Domě umění

16. 1. 2017

Dne 17. ledna v 17 hod. bude v ostravském Domě umění slavnostně zahájena výstava Album 76 a stálá expozice pojmenovaná Tradice v proudu modernity. Zahájení uvede Jiří Jůza, ředitel GVUO, a kurátorka Renata Skřebská. Stálá expozice bude v ostravském Domě umění k vidění do konce roku 2017 a Album 76 mohou zájemci zhlédnout do 5. března.

(Pokračování textu…)


Do knihovny na výstavu fotografií

15. 1. 2017

Organizuje pobočka Knihovny města Ostravy, ulice Závodní v O.-Hrabůvce. Vernisáž proběhne 20. ledna od 16.30 hod. Více o výstavě a autorce fotografií.

 


Deset let Galerie G ostravské Charity

14. 1. 2017

Galerie G ostravské Charity zahájila svou činnost před deseti léty v O.-Zábřehu. Za výstavami, které v ní byly uspořádány, stojí neutuchající úsilí galeristky Hany Papežové (nositelky ocenění Seniorka roku 2014, uděluje statutární město Ostrava), také nadšené fotografky a dobrovolné organizátorky i dalších společenských akcí, např. besed se zajímavými umělci Ostravska aj. (na snímku vlevo). Prostory pro výstavy se nacházejí v budově v blízkosti náměstí SNP (adresa: Čujkovova 3165/40a). (Pokračování textu…)


Výstava v ostravské galerii Magna

12. 1. 2017

První výstava v letošním roce bude v galerii Magna patřit dílům brněnského výtvarníka střední generace Jana Spěváčka. Vernisáž se uskuteční l6. ledna v 18 hod. Výstava potrvá do 19. února.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Petice a výzvy
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Top tip
 
  • 8. Top tip
 
 
 
 
 
 
 
Novinka
 
  • 7. Průhledy