Československé filmové plakáty 60.-70. v Opavě

Výstava Ááách – Československý filmový plakát 60.-70. let ze sbírky Terryho Ponožky v současnosti probíhá v opavském Domě umění. Obsahuje 200 plakátů, které vytvořili přední českoslovenští výtvarníci pro Ústřední půjčovnu filmů v Praze. Zájemci se na ní seznámí s jednotlivými tvůrci, kteří svými díly propagovali naše i zahraniční filmy. Výstava potrvá do 16. června 2019.

Pokračovat ve čtení „Československé filmové plakáty 60.-70. v Opavě“

Etudy Evy Šrámkové

Ve Slezskoostravské galerii bude ve čtvrtek 21. března zahájena výstava nazvaná Etudy Evy Šrámkové Folklor/Tanec.  Začátek vernisáže je určen na 17 hod. Úvodní slovo pronese Gabriela Pelikánová. Během vernisáže vystoupí děti z tanečního souboru Hlubinka pod vedením Kateřiny Macečkové. Výstava potrvá do 3. května 2019.

Obecní dům nabízí expozici Až přiletí čáp

Až do 12. května si mohou návštěvníci opavského Obecního domu v expozici Cesta města prohlédnout ojedinělou sbírku nejrůznějších typů historických kočárků z let 1880 až 1980 v instalaci nazvané Až přiletí čáp.  Už  19. března se uskuteční její komentovaná prohlídka s kurátorkou Lenkou Čížovou.  Začne v 16.30 hod.

Pokračovat ve čtení „Obecní dům nabízí expozici Až přiletí čáp“

Fakulta umění Ostravské univerzity zve na vernisáž kolektivní výstavy „15 let natvrdo“. Uskuteční se ve středu 20. února od 17 hod.  v Galerii Fakulty umění OU.  Kurátorem výstavy, která potrvá do 5. dubna, je Petr Lysáček. Pokračovat ve čtení „“