Derniéry a novinky v opavském Domě umění

Dne 25.  srpna 2019 končí v opavském Domě umění několik výstav. Jedná se o: Self-fee (malby Pavla Formana), Socha a Ugly colours (nadrozměrné sochy Stefana Milkova a komiksy Venduly Chalánkové) i společný projekt Opavské kulturní organizace a Galerie výtvarného umění Ostrava s názvem Dialogy 2019 / Ubývání gravitace Pokračovat ve čtení „Derniéry a novinky v opavském Domě umění“

Pocta Rychlým šípům

V Galerii Obecního domu v Opavě proběhne od 4. 7. do 25. 8. 2019 výstava prací asi padesát ilustrátorů a scénáristů z Česka a Slovenska, kteří prostřednictví komiksů vyjadřují svůj pohled na fenomén chlapecké party. Výstavní akce je uvedena pod názvem Pocta Rychlým šípům. Na ní si mohou zájemci zakoupit i knihu s novými příběhy Rychlý šípů. Vernisáž bude  3. července v 18 hod. Během ní zazní staré tábornické písně v podání folkové skupiny Pěšáci. Pokračovat ve čtení „Pocta Rychlým šípům“

Československé filmové plakáty 60.-70. v Opavě

Výstava Ááách – Československý filmový plakát 60.-70. let ze sbírky Terryho Ponožky v současnosti probíhá v opavském Domě umění. Obsahuje 200 plakátů, které vytvořili přední českoslovenští výtvarníci pro Ústřední půjčovnu filmů v Praze. Zájemci se na ní seznámí s jednotlivými tvůrci, kteří svými díly propagovali naše i zahraniční filmy. Výstava potrvá do 16. června 2019.

Pokračovat ve čtení „Československé filmové plakáty 60.-70. v Opavě“

Etudy Evy Šrámkové

Ve Slezskoostravské galerii bude ve čtvrtek 21. března zahájena výstava nazvaná Etudy Evy Šrámkové Folklor/Tanec.  Začátek vernisáže je určen na 17 hod. Úvodní slovo pronese Gabriela Pelikánová. Během vernisáže vystoupí děti z tanečního souboru Hlubinka pod vedením Kateřiny Macečkové. Výstava potrvá do 3. května 2019.

Obecní dům nabízí expozici Až přiletí čáp

Až do 12. května si mohou návštěvníci opavského Obecního domu v expozici Cesta města prohlédnout ojedinělou sbírku nejrůznějších typů historických kočárků z let 1880 až 1980 v instalaci nazvané Až přiletí čáp.  Už  19. března se uskuteční její komentovaná prohlídka s kurátorkou Lenkou Čížovou.  Začne v 16.30 hod.

Pokračovat ve čtení „Obecní dům nabízí expozici Až přiletí čáp“