Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Výstavy’


Gavlasovy obrazy v Opavě

16. 1. 2018

V opavském Domě umění bude od 19. ledna pro širokou veřejnost zpřístupněna výstava obrazů ostravského výtvarníka Antonína Gavlase. Vernisáž k ní proběhne 18. 1. 2018 od 17 hod.


Výstava Fotografiemi pro radost i v Ostravě

10. 1. 2018

Od 8. ledna je v Ostravě-Vítkovicích k vidění putovní výstavní kolekce nejlepších snímků charitativního projektu Pomáháme fotografiemi. Je vystavena v tamní pobočce Knihovny města Ostravy. Výstava má název Fotografiemi pro radost. Autoři obdivuhodných snímků jsou z organizací, které se věnují péči o děti a dospělé s mentálním postižením. Zachycují běžný život svých klientů. Vítkovické zastavení putovní výstavy se  uskutečnilo ve spolupráci Knihovny města Ostravy a ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením, který je do projektu zapojen již druhým rokem. (Pokračování textu…)


Barmské dny Martiny Grmolenské

7. 1. 2018

Od 16. ledna bude v prostorách ostravské Komorní scény Aréna vystavovat své fotografie Martina Grmolenská. Vernisáž k výstavě Barmské dny proběhne od 17 hodin. Autorka je olomouckou rodačkou (nar. 1978). Martina Grmolenská studovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, za sebou má i zahraniční studijní stáže. Je fotografkou a zároveň se věnuje teorii fotografické tvorby i jako pedagog. Autorka je zástupkyní šéfredaktora časopisu Foto. Její ostravská výstava v KSA potrvá do poloviny dubna. (Pokračování textu…)


Lavička a socha Leoše Janáčka

21. 12. 2017

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravil pro občany Ostravy a její návštěvníky speciální vánoční dárek – lavičku se sochou světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka.  Bude slavnostně odhalena v sobotu 23. prosince 2017 v 18 hodin na Jiráskově náměstí v centru Ostravy.  Autorem díla je David Moješčík. Tento umělec vytvořil např. i sochu  Levitace, umístěnou u  nádraží v O.- Svinově, nebo Památník Operace anthropoid v Praze, v místě atentátu na Heydricha. Socha, která bude odhalena na ostravském Jiráskově náměstí, zachycuje Leoše Janáčka v životní velikosti s Liškou Bystrouškou v náruči.


Roman Hudziec v ostravské Magně

14. 12. 2017

V ostravské galerii Magna od 18. prosince 2017 návštěvníci uvidí výtvarná díla karvinského rodáka Romana Hudziece (nar. 1968). Vernisáž  začne v 18.00 hodin. Úvodní slovo bude mít Jiří Dobeš. (Pokračování textu…)


Zimní salon výtvarné skupiny In Signum

6. 12. 2017

Skupina výtvarných umělců a teoretiků i architektů, která se sdružuje pod názvem In Signum, uspořádala další výstavu v ostravské Orchard Gallery (Hornopolní ul. č. 34, Moravská Ostrava). Dala jí název Zimní salon. Zájemci mohou výstavu zhlédnout do 18. ledna 2018. (Na snímku je ostravský výtvarník Antonín Gavlas, zakladatel a předseda sdružení, při vernisáži 4. prosince 2017.) (Pokračování textu…)


Nepraktova ekoškola života

15. 11. 2017

U příležitost výstavy Nepraktova ekoškola života, která je do 7. prosince umístěna ve střední odborné škole AHOL v Ostravě-Vítkovicích, se 30. listopadu uskuteční beseda s manželkou Jiřího Wintera Neprakty a ostravskou výtvarnicí Lenkou Koczierzovou, která bude vyprávět o svém dětství prožitém ve Vítkovicích. Začátek v 16 hodin.


Krajina a její detaily ve svinovské knihovně

8. 11. 2017

Ve svinovské pobočce Knihovny města Ostravy je umístěna výstava fotografií dvou autorů – Stanislava Drozda a Aleny Pončové. Je uvedena pod názvem Krajina a její detaily. Na nedávné vernisáži o obou tvůrcích promluvil Milan Lulek, viz níže. Výstava potrvá do 29. prosince 2017. (Pokračování textu…)


Neprakta a Lenka Koczierzová – akty

7. 11. 2017

O výstavě napsala Daniela Winterová: (Pokračování textu…)


Týden vědy a techniky AV ČR připomene i unikátní patenty

2. 11. 2017

Také Moravskoslezská knihovna v Ostravě svými aktivitami obohatí Týden vědy a techniky AV ČR. Připravila výstavu Kuriózní patenty 20. století. Zájemci ji mohou vidět od 6.  listopadu.  (Pokračování textu…)


Další výstava v Gallery Orchard v Ostravě

31. 10. 2017

(Pokračování textu…)


Výstava Plachetnice Niké a její osudy

16. 10. 2017

V dopravní hale Národního technického muzea v Praze je od září do 31. prosince 2017 vystavena plachetnice Niké známého mořeplavce Richarda Konkolského, jenž  s ní v polovině 70. let 20. st. obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch. Ve své době byla Niké druhou nejmenší lodí, která cestu kolem světa zdolala, a Richard Konkolski byl první Čech, který ji samostatně uskutečnil. (Pokračování textu…)


Výstava Antonín Kroča s rodinou

3. 10. 2017

Tato výstava v ostravské galerii Mlejn začne 5. října v 18. hodin úvodním slovem  Mgr. Petra Beránka. V kulturním programu vystoupí operní pěvkyně Marianna Pillárová a Erika Šporerová. Výstavní akce potrvá do konce října.

Antonín Kroča st.


Vzpomínka na malířku Janu Pivovarskou

26. 9. 2017

Život a tvorba Jany Pivovarské


Charitní středisko Gabriel: Ženy industriálu

6. 9. 2017

Známá ostravská výtvarnice Lenka Kocierzová bude opět vystavovat v galerii G Charitativního střediska Gabriel (Ostrava-Zábřeh, Čujkovova ul. 40a).  Výstava potrvá do 11. listopadu.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy