Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Umění’


Výstava 6×6 v porubské radnici

18. 2. 2018

V ostravské Galerii na schodech, která se nachází v prostorách radnice městského obvodu Poruba, bude 19. února v 17 hod. zahájena výstava 6×6. Prezentovat se tam budou fotografky a fotografové  Lucie Sedláčková, Jarmil Bobin, Petr Prejda, Kateřina Machulková, Tom Hudeček, Dalibor Bednář, Stanislav Boščík, Ladislav Vavřík a Jan Hamal. Vernisáž proběhne v obřadní síni. Výstava potrvá do 29. března.

 

 


Evangelium podle houslí znovu v Ostravě

13. 2. 2018

Po dvouleté přestávce mají ostravští zájemci znovu příležitost zhlédnout výjimečné hudební představení Evangelium podle houslí, které bude uvedeno 13. dubna v katedrále Božského Spasitele. Toto velikonoční chrámové oratorium je dílem hudebního skladatele Pavla Helebranda. Na jeho provedení se podílí asi 180 zpěváků a hudebníků v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. (Pokračování textu…)


Recenze k románu Hana od Aleny Mornštajnové

11. 2. 2018

Literární historička Svatava Urbanová se v jedné ze svých recenzí zabývá románem Hana, který napsala prozaička Alena Mornštajnová. Kniha vyšla v loňském roce v brněnském nakladatelství Host. Více


Zemřel výtvarník Václav Beránek

7. 2. 2018
V neděli večer 4. února 2018 zemřel výtvarník Václav Beránek. Odešel čtyři dny před dovršením věku 86 let. Rozloučení s ním proběhne v pátek 9. února od  9 hod. ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.

(Pokračování textu…)


Na výstavu do Vratimova

7. 2. 2018

V prostorách Společenského domu ve Vratimově je od 6. února výstava obrazů ostravského výtvarníka a galeristy Edy Riedla. Bude otevřena pro veřejnost vždy ve středu a čtvrtek od 16 do 19 hod. Výstava potrvá do 28. března.


Aniho papyrus bude k vidění v Ostravě

6. 2. 2018

Dům knihy Knihcentrum v Ostravě bude  od 13. února místem vystavení kopie tkz. Aniho papyru. Je to ukázka Egyptské knihy mrtvých. Originál Aniho papyru má přibližné rozměry 23,4 × 0,375 m. Vystavená kopie má pro větší čitelnost délku 31 metrů. Výstava je ojedinělou  příležitostí poznat vzácnou památku, což v současnosti nemůže nabídnout ani londýnské Britské muzeum. (Pokračování textu…)


Vědecká knihovna připomíná olympiády

3. 2. 2018

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě připravila pro návštěvníky „olympijský program“, na který zve širokou veřejnost.  Je k zhlédnutí díky knižní výstavce Z historie zimních olympijských her, jež se nachází ve vstupních prostorách knihovny, tedy v budově na Prokešově nám. v centru Ostravy. (Pokračování textu…)


Postřehy v Novém Jičíně

2. 2. 2018

Městské kulturní středisko Nový Jičín pořádá výstavu Postřehy. Veřejnosti tak předství snímky absolventů kurzu fotografování. Vernisáž proběhne 5. února v 17 hod. Výstava potrvá do 26. 2. 2018 vve výstavní síni Stará pošta na Masarykově náměstí.


Pozvánka do ostravské galerie G

26. 1. 2018

(Pokračování textu…)


Dva ostravští autoři v Kafíčku

21. 1. 2018

Mariánskohorské Kafíčko Vlaďky Dohnalové se uskuteční ve čtvrtek 8. února od 17 hodin v Knihovně města Ostravy, pobočce na ul. Jiřího Trnky 10.  V pořadu vystoupí dva ostravští literáti Miroslav Sehnal a Břetislav Uhlář.  Moderátorka Vlaďka Dohnalová pro návštěvníky připravila i další překvapení. Více 


Gavlasovy obrazy v Opavě

16. 1. 2018

V opavském Domě umění bude od 19. ledna pro širokou veřejnost zpřístupněna výstava obrazů ostravského výtvarníka Antonína Gavlase. Vernisáž k ní proběhne 18. 1. 2018 od 17 hod.


Výstava Fotografiemi pro radost i v Ostravě

10. 1. 2018

Od 8. ledna je v Ostravě-Vítkovicích k vidění putovní výstavní kolekce nejlepších snímků charitativního projektu Pomáháme fotografiemi. Je vystavena v tamní pobočce Knihovny města Ostravy. Výstava má název Fotografiemi pro radost. Autoři obdivuhodných snímků jsou z organizací, které se věnují péči o děti a dospělé s mentálním postižením. Zachycují běžný život svých klientů. Vítkovické zastavení putovní výstavy se  uskutečnilo ve spolupráci Knihovny města Ostravy a ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením, který je do projektu zapojen již druhým rokem. (Pokračování textu…)


Barmské dny Martiny Grmolenské

7. 1. 2018

Od 16. ledna bude v prostorách ostravské Komorní scény Aréna vystavovat své fotografie Martina Grmolenská. Vernisáž k výstavě Barmské dny proběhne od 17 hodin. Autorka je olomouckou rodačkou (nar. 1978). Martina Grmolenská studovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, za sebou má i zahraniční studijní stáže. Je fotografkou a zároveň se věnuje teorii fotografické tvorby i jako pedagog. Autorka je zástupkyní šéfredaktora časopisu Foto. Její ostravská výstava v KSA potrvá do poloviny dubna. (Pokračování textu…)


Lavička a socha Leoše Janáčka

21. 12. 2017

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravil pro občany Ostravy a její návštěvníky speciální vánoční dárek – lavičku se sochou světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka.  Bude slavnostně odhalena v sobotu 23. prosince 2017 v 18 hodin na Jiráskově náměstí v centru Ostravy.  Autorem díla je David Moješčík. Tento umělec vytvořil např. i sochu  Levitace, umístěnou u  nádraží v O.- Svinově, nebo Památník Operace anthropoid v Praze, v místě atentátu na Heydricha. Socha, která bude odhalena na ostravském Jiráskově náměstí, zachycuje Leoše Janáčka v životní velikosti s Liškou Bystrouškou v náruči.


Modernější kino v Klimkovicích

15. 12. 2017

V neděli 17. prosince se bude poprvé promítat v nově upraveném a zdigitalizovaném kině v Klimkovicích. Pro zájemce je připravena projekce dvou filmových snímků: od 16 hod. bude uveden český rodinný film Přání k mání, od 18 hod. je na programu americká komedie Matky na tahu. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy