Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Černohorské sluncebraní Evy Kotarbové

Vyšla další  sbírka veršů ostravské básnířky a novinářky Evy Kotarbové, kterou autorka nazvala Černohorské sluncebraní.  Po předchozích Marných levitacích, v nichž se často její autorské ego vyznalo z pocitů a citů v kulisách jejího rodného města, si Eva Kotarbová našla jiné prostředí, které v ní rozeznělo potřebu sdílnosti a zachycování jedinečných okamžiků při setkáních s lidmi i při objevování dalších hlubin vlastního já. Jsou to letoviska a příroda balkánské Černé Hory, kde zajíždí více než dvacet let. V tamních sluncem rozžhavených dnech a za horkých nocí v blízkosti blahodárného moře gradují lidské vášně, láska i zrady, a to je pro básnířku podhoubí, z něhož nasávala inspiraci. V Ostravě je sbírka k dostání v knihkupectvích Academia a Artforum. Atmosféru knížky podtrhují autorčiny počítačové grafiky, pro něž se staly základem fotografie míst, která Eva Kotarbová navštívila.

Černohorské sluncebraní bude autorkou veřejnosti představeno mimo jiné 27. září od 16 hod. v ostravském Kulturně-literárním centru nakladatelství Academia (Zámecká 2, Moravská Ostrava).

Eva Kotarbová většinu svého života působila jako novinářka, také v ostravském studiu ČT. Deset let, do roku 2007, byla tiskovou mluvčí a redaktorkou zpravodaje Centrum městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V současnosti je členkou kontrolní a revizní komise Syndikátu novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje, od r. 2008 provozuje vlastní webové stránky Haló, Ostrava!

Foto:

Křtění sbírky v Kulturně-literárním centru nakladatelství Academia v Ostravě

Struny v podverší v klubu Atlantik 26. 3. 2018, vysílání tel. Fabex

 Struny v podverší v klubu Atlantik v Ostravě – foto

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy