Černohorské sluncebraní Evy Kotarbové

Vyšla další sbírka veršů ostravské básnířky a novinářky Evy Kotarbové, kterou autorka nazvala Černohorské sluncebraní. Po předchozích Marných levitacích, v nichž se často její autorské ego vyznalo z pocitů a citů v kulisách jejího rodného města, si Eva Kotarbová našla jiné prostředí, které v ní rozeznělo potřebu sdílnosti a zachycování jedinečných okamžiků při setkáních s lidmi i při objevování dalších hlubin vlastního já. Jsou to letoviska a příroda balkánské Černé Hory, kde zajíždí více než dvacet let. V tamních sluncem rozžhavených dnech a za horkých nocí v blízkosti blahodárného moře gradují lidské vášně, láska i zrady, a to je pro básnířku podhoubí, z něhož nasávala inspiraci. V Ostravě je sbírka k dostání v knihkupectvích Academia a Artforum. Atmosféru knížky podtrhují autorčiny počítačové grafiky, pro něž se staly základem fotografie míst, která Eva Kotarbová navštívila.

Černohorské sluncebraní bude autorkou veřejnosti představeno mimo jiné 27. září od 16 hod. v ostravském Kulturně-literárním centru nakladatelství Academia (Zámecká 2, Moravská Ostrava).

Eva Kotarbová většinu svého života působila jako novinářka, také v ostravském studiu ČT. Deset let, do roku 2007, byla tiskovou mluvčí a redaktorkou zpravodaje Centrum městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V současnosti je členkou kontrolní a revizní komise Syndikátu novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje, od r. 2008 provozuje vlastní webové stránky Haló, Ostrava!

Foto:

Křtění sbírky v Kulturně-literárním centru nakladatelství Academia v Ostravě

Struny v podverší v klubu Atlantik 26. 3. 2018, vysílání tel. Fabex

Struny v podverší v klubu Atlantik v Ostravě – foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *