Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘K zamyšlení’


Kraj odmítá požadavky Německého rádu

17. 10. 2014

Německý řád projevil zájem o nemovitý majetek Moravskoslezského kraje. Právní zástupce Německého řádu, respektive České provincie ?ádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě a Československé provincie Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské, v dopisech zpochybnil vlastnické právo Moravskoslezského kraje k některým nemovitostem, které jsou označovány za historický církevní majetek. Vedení Moravskoslezského kraje to odmítá. (Pokračování textu…)


Kraj chce pomoci lidem ve Frenštátě pod Radhoštěm

20. 2. 2013

Moravskoslezský kraj chce pomoci lidem, do jejichž života tragicky zasáhl ničivý výbuch v panelovém domě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Každé oběti, která ztratila střechu nad hlavou, plánuje přispět finanční částkou ve výši 85 tisíc korun. (Pokračování textu…)


Stará kočka a slepičí vývar

6. 10. 2011

Nepřehlédli jste nový článek Marie Salákové v rubrice Zamyšlení, nazvaný Stará kočka a slepičí vývar?


Voda, voda, samá voda, žádné prášky…

28. 3. 2010

Žijeme na tom kousku zeměkoule, kde si můžeme vymýšlet, jakou vodu budeme pít a v jaké vodě se budeme čvachtat. Ale nějak nás nezajímá, že čtvrt miliardy lidí má na pití vodu vadnou nebo žádnou. V roce 2050 nás bude 8 miliard a voda bude čím dál cennější a na uživení tolika hladových krků nebudou stačit extenzivnímu zemědělství, které se teď tolik propaguje, ani 4 zeměkoule. Více


Zamyšlení: Chci se svěřit

15. 6. 2009

Chci se svěřit! A chci vědět, zda jsem normální. A to si o sobě myslím, že nejsem prudérní. Už jsem toho, věřte mi, hodně zažila a viděla a tak si myslím, že poznám, co má nějakou hodnotu a co je jen bezcenný brak, ba dokonce nechutné a odporné. Kam spěje dnešní (jistě ne všechna) kultura: oblékání, architektury, malířství, sochařství, filmu, divadla a speciálně mojí milované opery. Jak pojmenují naši potomci tohleto kulturní období? Více


Nevábné ostravské lavičky

24. 5. 2009

Šťastný člověk, který nehasí, co ho nepálí. Závidím takovým. Jsem jiná, takže se zajímám o to, co je  za prahem mého bytu.  Třeba o lavičky…


Bude Konkolski čestným občanem Bohumína?

21. 4. 2009

V sobotu 18. dubna 2009 se v Domě knihy Librex v Ostravě konala velmi zvláštní autogramiáda. Lidé k podpisu předkládali knihy, na kterých bylo vidět, že je trochu ohlodal zub času. To jsem ještě nikdy nezažila! Více.


Velikonoční jarmark v centru Ostravy nestačí

11. 4. 2009

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava přispělo k slavnostní atmosféře letošních Velikonoc pěkným kulturním programem nazvaným Svátek velikonoční, který jistě ocenili mnozí návštěvníci krajské metropole. Ti, co se na Škaredou středu 8. 4. 2009 ocitli na Jiráskově náměstí, neboli tzv. Kuřím rynku. Jeho součástí byl mini jarmark a např. vystoupení folklorních souborů i kejklířů, také zdobení vajíček ve velkém bílém stanu. Prodej karabáčů, kraslic, stylové keramiky, kovářských uměleckých výrobků – to se rovněž nevidí každý den. Více.


Nový operní dům v Krakově

31. 3. 2009

O tom, že do Krakova není z Ostravy daleko, se ví. Méně už je známo, že právě v tomto polském městě, které dlouhodobě okouzluje návštěvníky historickými památkami, byl poměrně nedávno otevřen nový komplex budov, kde nyní hraje Krakovská opera. Stalo se tak 13. prosince 2008. Protože operní domy se nestavějí zrovna často, je to určitě událost vhodná k  zaznamenání a blahopřání našim severním sousedům. Je to i příležitost vybídnout milovníky operních děl z ČR, aby se vydali do půvabného Krakova za poznáním nového operního domu. Vlastním autem, s autobusovým zájezdem nebo vlakem. Více.


Smysl velikonočních svátků

17. 3. 2009

Jaký  smysl mají Velikonoce? Pravidelné připomínání Velkého pátku?  Má cenu se v dnešní době vracet k základům křesťanství?  Tato a další témata k zamyšlení nabízí Maria Saláková,  autorka článku Velikonoce – je to jenom slovo?

,,Proletěla kolem mne petice s žádostí, aby se stal velikonoční pátek – Velký pátek, státním svátkem. Podepsala jsem bez dlouhého přemýšlení. A právě proto, že jsem petici podepsala, jako mnoho jiných lidí…“ Více.


O svobodě a Psích sadech

7. 3. 2009

Eva Kotarbová

Asi bych měla pokorně sklopit zrak a nedívat se na problém, který dále nastíním. Už totiž vidím, jak mi budou spílat všichni, kdo milují své psy více než cokoliv jiného. Ti, kdo jim v bytě klidně nabídnou vlastní postel a málem s nimi jedí z jedné misky. Dospěláci, jimž pes nahradil nedostatek lásky partnera, dovádětí, kamarádů, přátel…, takže zvířecí nahrážku milovaných osob povýšili málem na boha, který jim nejlépe rozumí. Už ale nemohu jinak, džbán přetekl, těm pejskařům chci vzkázat: Milujte psiska, psy a pejsánky dále, je to vaše právo, ale neobtěžujte tím spoluobčany, kteří s vámi ,,nepějí na stejnou notu“! (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy