Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘– Film’


Modernější kino v Klimkovicích

15. 12. 2017

V neděli 17. prosince se bude poprvé promítat v nově upraveném a zdigitalizovaném kině v Klimkovicích. Pro zájemce je připravena projekce dvou filmových snímků: od 16 hod. bude uveden český rodinný film Přání k mání, od 18 hod. je na programu americká komedie Matky na tahu. (Pokračování textu…)


Skončil filmový festival T-film

29. 5. 2015

Mezinárodní filmový festival T-film vyvrcholil v pátek 29. května v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu udílením cen vítězům.  Grand Prix si odnesl koprodukční snímek Michala Gálika s názvem Na křídlech divokých koní. (Pokračování textu…)


V Ostravě přehlídka T – film 2015

25. 5. 2015

Ve dnech 27. až 29. května proběhne v ostravském Domě kultury AKORD filmový festival T-film 2015. Budou na něm uvedeny krátké dokumentární filmy s tematikou ekologie, trvale udržitelného rozvoje, ochrany fauny a flory, přírodních a kulturních památek apod. (Pokračování textu…)


Televizní studio Ostrava získalo další ocenění

8. 12. 2014

Ve 12. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů získaly ocenění dva pořady České televize, a to z produkce Televizního studia Ostrava. (Pokračování textu…)


Ohlédnutí za minulostí v ostravském Minikině

12. 11. 2014

Ostravské Minikino se v pondělí 17. listopadu 2014 ,,stane svědkem“ sovětské invaze, vzniku Charty 77, sametové revoluce i rozdělení Československa. Česká televize totiž právě tam uvede všechny nové filmy z cyklu České století režiséra Roberta Sedláčka. Projekce jsou pro veřejnost zdarma.

(Pokračování textu…)


Jubilejní festival Ekofilm v Ostravě

3. 8. 2014

V Ostravě si veřejnost připomene, že byl v tomto městě před 40. léty poprvé zahájen známý festival Ekofilm. Letošní výroční přehlídka filmů o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví proběhne ve dnech 2.  až 5.  října.   (Pokračování textu…)


Století rádia připomene nový dokumentární snímek

23. 11. 2013

Česká televize, Televizní studio Ostrava, uvede předpremiéru svého dokumentárního filmu s názvem Století rádia. Uskuteční se v úterý 26. listopadu v ostravském Minikině od 15. hod. (Pokračování textu…)


Překvapení Mezinárodního festivalu autdoorových filmů 2013

24. 9. 2013

Už tento pátek 27. září proběhne v Ostravě největší doprovodná akce 11. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů (z 64 připravených). Návštěvníkům nabídne od 14 hodin v prostorách centra Forum Nová Karolina řadu sportovních a kulturní atrakcí, které zaujmou dospělé i děti. (Pokračování textu…)


V Ostravě bude opět festival OKO

4. 9. 2013

Pátý ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO), se zaměřením na kameramanské umění,  proběhne ve dnech 27. 9. až  3. 10. 2013. Filmové projekce se uskuteční  v ostravských kinech  Art, Minikino, Luna, dále ve  Studiu Karel (Stará Aréna) a nově v multižánrovém prostoru Cooltour na Černé louce.  Festival bude tradičně zahájen v prostorách bývalého průmyslového komplexu v Dolní oblasti Vítkovice. Více


Zvláštní cena pro ostravskou televizi za Dvanáct měsíčků

9. 5. 2013

Dne 8. května 2013 převzal dramaturg ostravské televize Vladimír Štvrt?a na slavnostním večeru ve španělském Santiagu de Compostela Zvláštní cenu poroty, jež byla udělena pohádce Dvanáct měsíčků. (Pokračování textu…)


Projekce dokumentu Náš Vašek

7. 3. 2013

Zítra proběhne od 18 hod. v ostravské Fiducii projekce dokumentárního filmu  Náš Vašek, který je věnován Václavu Havlovi a polském disentu. Vstup volný. Akce se koná ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla v Praze.  (Pokračování textu…)


Točí se filmový příběh Cesta ven

27. 2. 2013

Režisér Petr Václav si vybral lokalitu ostravské městské části Přívoz jako jedno z míst pro natáčení svého nového hraného filmu Cesta ven. Současný příběh, který si také sám napsal, vypráví o mladém romském páru. Jeho snaha vést normální život naráží na dluhy, nemožnost získat legální práci, komplikovanou komunikaci s úřady, předsudky většinové společnosti i problémy vlastní determinace. (Pokračování textu…)


Ozvěny Ekofilmu Ostrava

7. 2. 2013

14. ročník přehlídky nejzajímavějších filmů z lo?ského Ekofilmu se uskuteční ve dnech 11. až 15. února, a sice v Minikinokavárně v blízkosti Masarykova náměstí, v Pastoračním centru v kostele sv. Ducha v Ostravě–Zábřehu a v K-TRIU v Ostravě-Hrabůvce. Novinkou letošní přehlídky Ozvěny Ekofilmu Ostrava je Promítání na přání v kavárně Naproti v centru Ostravy.

Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Ostravy a Nadace OKD.


Včera skončil EKOFILM v Ostravě

10. 12. 2012

Včera – 9. prosince skončil 38. ročník Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který se po 15 letech znovu konal v Ostravě. Ve velkém sále multifunkční haly Gong v Dolní oblasti Vítkovice byly předány ceny autorům nejlepších snímků. GRAND PRIX – Cenu ministra životního prostředí Tomáše Chalupy získal  Pavol Barabáš, slovenský režisér a scenárista, za film Pygmejové – Děti džungle.  Více


Festival Ostrava Kamera Oko skončí ve středu

23. 9. 2012

Slavnostní ukončení 4. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko se uskuteční ve středu 26. září 2012 od 20 hod. v aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy