Juraj Jakubisko ve fotografické vzpomínce

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Jakubisko.jpg.

V pátek 24. února 2023 před půlnocí zemřel v Praze proslulý slovenský režisér, kameraman a scénárista Juraj Jakubisko. Tento všestranný umělec se zabýval také malbou a grafikou. Svá umělecká díla vystavoval například v roce 2013 ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě. Tam Jakubiska s jeho obrazy zachytil známý ostravský fotograf Stanislav Drozd.

Pokračovat ve čtení „Juraj Jakubisko ve fotografické vzpomínce“

Dokument Karel Kryl – Kdo jsem…?

Minikino Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava připravuje na pátek 3. března 2023 od 19.30 hod. projekci hudebně poetického snímku režiséra Dušana Rapoše, nazvaného  Karel Kryl – Kdo jsem…? Jedná se o poslední zpověď K. Kryla, od jejíhož vzniku letos uplyne třicet let. Bude se také promítat krátký film o filmu Bratříčku, zavřel jsi vrátka. Součástí programu je i beseda s režisérem. Pokračovat ve čtení „Dokument Karel Kryl – Kdo jsem…?“

Z lednové nabídky Fiducie

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Fiducia.jpg.Láska za časů korony atd. – to je název programu, který proběhne 25. ledna v ostravském Antivariátu a klubu Fiducia od 18 hod. Jedná se o večer, na němž budou uvedeny nejzajímavější studentské filmy z produkce Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Slezské univerzity v Opavě z let 2020 a 2021. Na jejich vzniku se podíleli Debora Macíková Coley, František Tomis, Jan Vlček, Jaroslav Vůjtek, Radek Barták, Tadeáš Zajac, Marek Labaj a další. Představí se hrané filmy, dokumenty, experimentální tvorba – horor, drama, parodie aj.

T-film 2020 se pomalu blíží do finále

VIII. ročník Mezinárodního filmového festivalu T-film 2020 (s tématem Tajemství talentu) bude ve své zářijové části zaměřen na promítání vybraných dokumentárních snímků, které do něj byly přihlášeny. Od 1.-23. září se s filmy seznámí žáci a studenti základních, středních a vysokých škol v Ostravě, Opavě a Českém Těšíně.  Pokračovat ve čtení „T-film 2020 se pomalu blíží do finále“

Ohlédnutí za festivalem outdoorových filmů

V divadelním sále Domu kultury města Ostravy se budou promítat nejlepší filmy minulého ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Program je naplánován na středu 13. 5. a čtvrtek 14. 5. od  18 hodin. Vstupenky je možno zakoupit online nebo na místě v pokladně. Podrobnosti.