Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Z ostravské radnice’


Za zajímavostmi Ostravy

17. 2. 2015

Ostravský informační servis má sedm poboček. Jedna z nich, nacházející se ve vyhlídkové věži Nové radnice, je výjimečná tím, že organizuje také průvodcovské služby. Letos přibudou další prohlídky přibližující např. obchodní domy, ostravské hradby a tajemství ostravských soch. Připravují se i tvůrčí dílny zaměřené na Velikonoce, podzimní prázdniny a tradičně už na Vánoce,  uvedla program průvodkyně Sylva Burgertová. (Pokračování textu…)


Zprovoznění Svinovských mostů v Ostravě

19. 12. 2012

Zprovoznění zrekonstruovaných Svinovských mostů (silničních a tramvajových) na silnici II/479 v Ostravě-Svinově v rámci realizovaného projektu Revitalizace přednádražního prostoru Svinov, II. etapa, proběhne už  v pátek 21. prosince 2012. (Pokračování textu…)


Ostrava blíže k titulu Evropské hlavní město kultury 2015

8. 12. 2009

Ostrava postoupila do druhého kola soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Dnes proběhlo na Ministerstvu kultury České republiky, v prostorách konírny Nosticova paláce na Malé Straně, předvýběrové kolo soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2015. (Pokračování textu…)


Kuře bude nadělovat na ostravské radnici

20. 10. 2009

Ve čtvrtek 22. října ve 14 hod. se v Radnici města Ostravy uskuteční slavnostní předání nadačních příspěvků z výtěžku 11. ročníku sbírky Pomozte dětem! zástupcům organizací a občanských společností z regionu Moravskoslezského, které uspěly ve výběrovém řízení.  (Pokračování textu…)


Připomínka 70. výročí prvního transportu Židů v Evropě

13. 10. 2009

Připomínka 70. výročí prvního transportu Židů v Evropě z Ostravy do Niska nad Sanem se uskuteční pod záštitou Jana Kohouta, ministra zahraničí a místopředsedy vlády ČR, Jaroslava Palase, hejtmana Moravskoslezského kraje, a Petra Kajnara, primátora statutárního města Ostravy. Program akce: (Pokračování textu…)


Rallye Moravia odstartuje z ostravského Prokešova náměstí

3. 9. 2009

Veteran Car Club Ostrava organizuje ve spolupráci s městem Ostravou, Moravskoslezským a Olomouckým krajem a dalšími subjekty mezinárodní soutěž historických automobilů Rallye Moravia 2009, zapsanou do kalendáře světové asociace FIVA v exkluzivní kategorii A. (Pokračování textu…)


Ostrava očekává výpadek příjmů

8. 8. 2009

Statutární město Ostrava očekává v letošním roce výpadek rozpočtovaných příjmů ve výši asi 1 mld. Kč (což představuje 12,1 % schváleného rozpočtu). Týká se zejména  oblasti da?ových a kapitálových příjmů. Při řešení této situace město již přistoupilo k některým úsporným opatřením a další budou realizována do konce roku. (Pokračování textu…)


Dotace pro Ostravské muzeum a cyklostezku v Proskovicích

29. 7. 2009

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko na svém posledním jednání doporučila k financování další projekty z Regionálního operačního programu, a to zaměřené na rozvoj cestovního ruchu a výstavbu cyklostezek v Moravskoslezském kraji. (Pokračování textu…)


Ostravští radní chtějí využít úvěr Evropské investiční banky

11. 7. 2009

Rada města odsouhlasila další projekty, na které chce využít úvěr z Evropské investiční banky.  V prosinci minulého roku statutární město Ostrava uzavřelo s EIB smlouvu o financování, na základě které může v letech 2009 – 2013 čerpat úvěr až do výše 3 miliardy korun a použít ho na spolufinancování realizovaných investičních projektů. Úvěrování je ze strany Evropské investiční banky přísně účelové – tzn., že prostředky lze použít pouze na projekty předem schválené bankou a současně zejména na projekty spolufinancované z fondů EU. (Pokračování textu…)


Z dubnového jednání ostravského zastupitelstva

2. 5. 2009

Pod záštitou primátora Petra Kajnara se uskuteční 2. ročník Shakespearovských slavností na Slezskoostravském hradě, a to od 16. července do 6. srpna. Zastupitelé na svém zasedání rozhodli o finanční podpoře tohoto mezinárodního divadelního festivalu ve výši  400 000 korun. (Návštěvníci letošního ročníku se mohou těšit na Kupce benátského s Bolkem Polívkou a Komedii omylů v podání domácích divadelníků, která se objeví i v pražské části slavností.) (Pokračování textu…)


Ocenění za statečnost

28. 4. 2009

Strážník Městské policie Ostrava Jakub Helán převzal 28. dubna z rukou primátora města Petra Kajnara ocenění za statečnost,  za pomoc při záchraně dvou lidských životů. Dne 17. března zabránil dvaadvacetiletému muži v úmyslu ukončit život pod koly kamionu na ul. Místecké. O 10 dní později při návratu z noční směny zpozoroval požár domu na Cihelní ulici. Do příjezdu hasičských vozů se ujal hašení a pomáhal při evakuaci ženy, která se před ohněm zachránila skokem z okna bytu.


Omezení konzumace alkoholu v Ostravě

27. 3. 2009

Zastupitelé statutárního města Ostravy na svém březnovém zasedání schválili obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Na její dodržování budou dohlížet městští strážníci i státní policisté. Za porušení zákazu hrozí v blokovém řízení pokuta do tisíce korun, v přestupkovém řízení se může vyšplhat až ke třiceti tisícům. Vyhláška bude platit v 18 ze 23 ostravských městských obvodů. Je od čtvrtka 26. 3.  zveřejněna na veřejné desce Magistrátu města Ostravy. Začne platit v polovině dubna 2009.

Starší zprávy z ostravské radnice


Velvyslankyně Brazílie v Ostravě

19. 3. 2009

Dnes v  16 hod. navštíví Radnici města Ostravy velvyslankyně Brazilské federativní republiky, její excelence Leda Lucia Camargo. Přijde v doprovodu kulturního atašé Lucimara Sarmento a vicekonzula Jose Claudio de Castro Salvio. Hosty přijme primátor Petr Kajnar. Mezi témata jejich rozhovoru bude patřit postava Oskara Neimeyera, předního brazilského architekta, a výstava o prezidentovi českého původu Juscelino Kubitschek de Oliveira, zakladatele hlavního města Brazílie.


Poplatky v městské nemocnici

9. 3. 2009

Městská nemocnice Ostrava je dalším zdravotnickým zařízením v kraji, které bude pacientům vracet třicetikorunové poplatky za návštěvu lékaře. Rozhodli o tom nedávno zastupitelé města Ostravy. S platností od 1. dubna bude lidem, kteří o to projeví zájem, vrácen třicetikorunový regulační poplatek vynaložený v souvislosti s návštěvou ordinace v tomto zařízení. I nadále bude tato nemocnice vybírat šedesát korun denně za hospitalizaci, devadesátikorunový poplatek za pohotovostní službu. V platnosti zůstává i třicetikorunový poplatek za lékařský předpis.

Starší zprávy z ostravské radnice


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy