Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archívy pro rubriku ‘Z krajského úřadu’


Betlémské světlo na hejtmanství

20. 12. 2016

Betlémské světlo, které je symbolem přátelství a míru, se 20. 12. rozhořelo i ve vestibulu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Od skautů převzal plamínek náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil. Zájemci si mohou zapálit své svíčky ve vrátnici vstupní haly krajského úřadu až do 6. ledna příštího roku.


Zvýšený zájem o Moravskoslezský kraj v roce 2015

11. 2. 2016

V průběhu roku 2015 navštívilo Moravskoslezský kraj podle Českého statistického úřadu 775 061 hostů. Jde o rekordní počet návštěvníků. Proti r.  2014 je to více asi o deset procent. Z tohoto počtu 24 procent představovali zahraničí návštěvníci. Nejvíce turistů přijelo do MSK ze Slovenska, druhou nejpočetnější skupinou byli Poláci. (Pokračování textu…)


Výběr regionálních receptů na facebooku

22. 12. 2015

Pátý ročník úspěšného projektu Jak šmakuje Moravskoslezsko,  který realizuje Moravskoslezský kraj, přináší fanouškům regionálních specialit novou facebookovou aplikaci. Je spuštěna na www.facebook.com/jaksmakujemoravskoslezsko. Funguje jako elektronická kuchařka. Recept si lze vybrat i podle podle základní suroviny, z níž chce zájemce vařit.


Změna úředních hodin koncem roku 2015

18. 12. 2015

Lidé, kteří si ještě koncem roku potřebují vyřídit své záležitosti na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě, by měli počítat se změnou úředních hodin. Ve středu 23. prosince 2015 bude krajský úřad pro veřejnost otevřen od 9 do 13 hodin. Na Silvestra ve čtvrtek 31. prosince 2015 bude krajský úřad pro veřejnost uzavřen.


Sbírka potravin pro hladovějící

12. 10. 2015

Od 12. do 16. října bude v Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zřízeno sběrné místo, kam mohou zaměstnanci kraje a také veřejnost nosit potraviny, které nakrmí lidi v nouzi. Letos se do sbírky již potřetí zapojí také krajské příspěvkové organizace – školy, zařízení sociálních služeb, nemocnice, muzea a další. (Pokračování textu…)


Roční studium ve Francii podpořil Moravskoslezský kraj

26. 8. 2015

Díky uplatnění vzdělávacího programu Moravskoslezského kraje Rok v Lotrinsku budou 4 vybraní školáci od 1. září studovat ve Francii na středních školách. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě byla přijata na Lycée Jean XXIII. v Métách, Martina Kubicová ze stejné školy, dále Kateřina Kovářová z ostravského Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour. (Pokračování textu…)


Nové bydlení pro děti se zdravotním postižením

8. 8. 2015

Komfortní bezbariérové bydlení má od počátku srpna k dispozici 24 dětí z domova pro osoby se zdravotním postižením v Havířově. Díky výstavbě nové budovy za zhruba 33 miliónů korun mohou klienti domova, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, bydlet v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a využívat například terapeutickou místnost a dílnu pro výtvarné práce. (Pokračování textu…)


Letiště Leoše Janáčka Ostrava napojeno na železnici

16. 12. 2014

Moravskoslezský kraj je prvním regionem v ČR, který má mezinárodní letištní napojení na železnici. Vedle haly letiště v Mošnově byl totiž vystavěn vlakový terminál, který byl slavnostně otevřen 16. prosince 2014. Stavba kolejového napojení mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava stála přibližně 553 mil. Kč. Vlaky tam zatím budou jezdit ve zkušebním provozu, podle jízdního řádu začnou soupravy Českých drah City Elefant vozit cestující až od 13. dubna 2015.   (Pokračování textu…)


Chystá se rozšíření Archeoparku v Chotěbuzi

3. 12. 2014

Známý Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře u Českého Těšína, který je v majetku Moravskoslezského kraje, bude mít už v  příštím roce nové expozice a servisní zázemí pro návštěvníky včetně atrakcí pro děti.  Úpravy areálu budou stát asi  47 milionů korun. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, MSK investuje ze svého rozpočtu necelých 21 milionů korun. (Pokračování textu…)


Den otevřených dveří v krajském úřadě v Ostravě

23. 10. 2014

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě zve občany na Den otevřených dveří. Akce proběhne 28. října od 9 do 13 hodin u příležitosti státního svátku. (Pokračování textu…)


Třetí ročník Fajneho léta

14. 6. 2014

Dnes byl zahájen další ročník víkendových akcí pro celou rodinu s názvem Fajne léto. Zahrnuje  dvanáct zajímavých míst v regionu s pozůstatky po těžbě, průmyslové nebo řemeslné činnosti, kde bude připraven zábavní program obsahující také soutěže a ochutnávku regionální kuchyně. (Pokračování textu…)


O Moravskoslezský kraj má zájem více turistů

23. 5. 2014

Návštěvnost Moravskoslezského kraje v 1. čtvrtletí 2014 opět vzrostla. Oproti minulému roku jej v tomto období navštívilo o více než 4 tisíce hostů více. Láká je rozmanitá příroda, kultura i sport, rádi poznávají chráněné krajinné oblasti, technické památky, relaxují v lázních. Do regionu jezdí i za adrenalinovými sportovními zážitky, výbornou regionální kuchyní a pivem. (Pokračování textu…)


Kraj příspěje na obnovu Libušína

24. 4. 2014

Zastupitelé Moravskoslezského kraje dnes schválili finanční dar na obnovu zničené stavby Libušín na Pustevnách. Získá jej Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které Libušín spravuje. Jde o  dar ve výši 575 tisíc korun. (Pokračování textu…)


Sbírka v rámci Mezinárodního dne za vymýcení chudoby

11. 10. 2013

Zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje se opět zapojí (už potřetí) do sbírky potravin, která se koná ve dnech 14. až 18. října u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby (17. 10.). V minulém roce se akce zúčastnilo více než 80 přispěvatelů. (Pokračování textu…)


Vlakové spojení bude i na Letiště Leoše Janáčka

9. 9. 2013

Slavnostním poklepem na kolejnici byla dnes oficiálně zahájena stavba železničního napojení  mezi Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově a železniční stanicí Sedlnice. Jedná se o investici ve výši téměř 581 milionů korun. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy