Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2018

Další ročník oblíbené divadelní přehlídky Letní shakespearovské slavnosti Ostrava začne 23. července. Otevře jej premiéra komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského. Představení láká na hvězdné obsazení, v hlavních rolích vystoupí Anna Fialová, jedna z nejvýraznějších hereček nejmladší generace, dále  Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Jan Vlasák nebo David Novotný.

V programu přehlídky, která proběhne od 23. 7. do 12. 8., jsou také oblíbené inscenace z předchozích ročníků Slavností. Naposled budou právě v rámci festivalu odehrána představení Sen noci svatojánské a Hamlet.  V uvedené komedii zazáří David Prachař a Vanda Hybnerová. Druhou derniérou je ostravská inscenace titulu Hamlet. Na jevišti v ní vystoupí mimo jiné Miroslav Etzler, Tomáš Savka a Pavla Gajdošíková. Součástí tohoto ročníku Slavnosti  budou i oblíbené inscenace z předchozích let, jako loni obnovená Komedie omylů a Večer tříkrálový anebo cokoli chcete.

Pořadatelem akce je   je společnost PaS de Theatre,  generální partner: skupina PPF, hlavní partneři: statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj a společnost ArcelorMittal Ostrava

Foto z inscenace Hamlet, autor Petr Kiška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *