Zvuková kniha Cesta Ostravana do Ameriky…

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě vydala další zvukovou knihu určenou hlavně pro slabozraké a nevidomé, nazvanou Cesta Ostravana do Ameriky leta Páně 1893.  Dříve díky projektu MSVK – Regionální audioknihy,  vyšly zvukové nahrávky knižních titulů: Dědictví (autorka Eva Tvrdá),  Dům číslo 6 (Nela Rywiková) a v roce 2017 Chodci v soumraku (napsal Václav Chytil).

Aleš Dostál: Trofeje a ztráty

Po loňských Pytláckých povídkách nabízí spisovatel Aleš Dostál čtenářům další knihu. V nejbližších dnech vyjde v nakladatelství Knižní klub s názvem Trofeje a ztráty.  Jedná se o příběh učitelky Ivany, která se vyrovnává s nečekanými změnami, jež jí do života přinese nejen rozchod s přítelem a péče o stárnoucí rodiče, kteří  získají v restituci oboru plnou zvěře a  z města se přestěhují do domu ještě nedávno využívaného státním podnikem hospodařícím s okolními lesy. Pokračovat ve čtení „Aleš Dostál: Trofeje a ztráty“

Almanach Paměť Ostravy 2016-2018

Už zítra 3. 10. 2018 se zájemci mohou seznámit s novým almanachem nazvaným Paměť Ostravy 2016-2018. Vznikl díky iniciativě zaměstnanců Knihovny města Ostravy. Slavnostní uvedení knihy proběhne ve společenském sále KMO (v budově u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě) v 15 h. Do publikace jsou zahrnuty příspěvky občanů seniorského věku, kteří vzpomínali na své nejrůznější zážitky a společenské události, jež se dotkly jejich životů.

Obrazy Lenky Kocierzové ve Mlejně

Ve známé ostravské galerii Mlejn bude zahájena 11. října výstava výtvarných děl výtvarnice Lenky Kocierzové.  Vernisáž začne v 18 hod. Výstava potrvá do 5. listopadu 2018.

Činnost galerie finančně podporuje statutární město Ostrava a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Za kulturou do slezskoostravské radnice

 

Už ve středu 3. října 2018 proběhne slavnostní zahájení výstavy nazvané Slezská nejenom.  Představí fotografickou tvorbu Jana Krále, který od roku 2011 působí jako redaktor a fotograf ve Slezskoostravských novinách, které pro občany vydává městský obvod Slezská Ostrava. Vernisáž začne  v 17 hodin. Výstava potrvá do 23. listopadu. Pokračovat ve čtení „Za kulturou do slezskoostravské radnice“