Dotace pro Ostravské muzeum a cyklostezku v Proskovicích

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko na svém posledním jednání doporučila k financování další projekty z Regionálního operačního programu, a to zaměřené na rozvoj cestovního ruchu a výstavbu cyklostezek v Moravskoslezském kraji.
Mezi úspěšnými je i projekt Ostravského muzea zaměřený na revitalizaci výstavních prostor. Dotace ve výši přes 9 milionu korun je určena na doplnění zabezpečovacího systému, zajištění volitelných a stálých klimatických podmínek, instalace odpovídajícího osvětlení a další úpravy zejména prostorové. Modernizované prostory Ostravského muzea by tak měly vyhovovat i realizacím vysoce náročných výstav a cenných sbírkových předmětů, např. Landecké Venuše.

V rámci projektů na výstavbu významných mezinárodních cyklostezek v Moravskoslezském kraji byl schválen projekt s názvem „Cyklostezka Proskovice – trasa greenways“. Záměrem Ostravy je vystavět cyklostezku v městském obvodu Proskovice a protáhnout tudy významnou cyklotrasu Krakow-Morava-Wien Greenways. Postačí k tomu dotace ve výši necelých 3 milionů korun. Trasa se napojuje ve Staré vsi nad Ondřejnicí v části Košatka a dále pokračuje přes další ostravské městské obvody – Stará Bělá, Polanka nad Odrou, Slezská Ostrava, mimo Ostravu přes obec Šilheřovice do Polska.

Příprava obou projektů probíhala v rámci projektových týmů pod taktovkou obou úspěšných předkladatelů – Ostravského muzea, příspěvkové organizace statutárního města Ostravy, a ostravského městského obvodu Proskovice. Na přípravě obou projektů se podíleli také zaměstnanci magistrátu města, řekl náměstek primátora ing. Zdeněk Trejbal a dále konstatoval, že statutární město Ostrava bude oba projekty spolufinancovat.

Andrea Vojkovská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *