Stanislav Drozd všem pro radost – Virstava 2


Ostravský fotograf Stanislav Drozd nabízí k zhlédnutí další svoje fotografie.  Chce jimi udělat radost nejen pravidelným návštěvníkům výstavních síní právě v těchto dnech, kdy hlavním tématem našich rozhovorů je obava z koronaviru, také současná karanténa a její následné dopady na život celé naší společnosti.

Virstava 2 – fotografie

O autorovi:

Stanislav Drozd, Ostrava-Poruba (narozen 15. dubna 1938). Dlouholetý pedagogický pracovník Střední školy Ostrava-Kunčice. Předseda bývalého Fotoklubu SČF DK NH Ostrava-Zábřeh. Člen dřívějšího městského a krajského poradního sboru pro amatérskou fotografii a KV SČF. Ocenění v soutěžích: Heckelův štít, Beskydy – Muzeum, Beskyd Frýdek-Místek, Krajské AMFO a další.
Výstavy: Fotochema Ostrava, Divadlo hudby Ostrava, Galerie Chagall, Ústí nad Labem, Košice, Příbor, DK NHKG, Knihovna Poruba, Havířov, Opava, Galerie G, Petzvalovo muzeum Spišská Belá, Staroměstská radnice v Praze a další.

Zaměření: především krajina a její detaily, reportážní portrét, dokument.

 

Jedna odpověď na “Stanislav Drozd všem pro radost – Virstava 2”

  1. Je snadné v této době, v době chytrých a ještě chytřejších foťáků a telefonů fotit! Při každé příležitosti na všech možných a nemožných místech stojí lidé, kteří fotí, dělají selfíčka, nekonečné množství snímků, kterém potom vyhodí! Vracejí se k nim někdy? Umějí třeba v záplavě snímků zpětně něco najít! Musela jsem takhle začít, protože Vám, pane Fotografe, chci vyseknout poklonu. Zaujal jste mne fotkami koní. Koně miluji. Vaše fotky mají duši, nutí člověka se zastavit a zapřemýšlet. Bylo by to na delší povídání. A teď jste mne dostal. Dalšími fotkami jste přiznal, že bydlíte (asi) v posledním poschodí paneláku a z bytu pozorujete okolí. Nejkrásnější jsou nejrůznější druhy mraků, jejich barva a nasvícení, těch barev a odstínů a duha, náramný přírodní úkaz. Ptáci, ve Vašem případě doupňáci, kteří si chvíli odpočinuli na větvi a holubi „Věžáci“. Kteří tolik „obtěžují“ dnešní společnost. Proč mi tak moc vadí, jak dnešní společnost holuby pronásleduje. Ale tam jsem nechtěla zamířit!
    Chci Vám jen sdělit, že Vaše fotky se mi moc líbí rádoby taky fotograf Majka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *