Ceny Český bestseller budou uděleny opět v Ostravě

V pátek 28. února  budou v ostravském hudebním klubu Heligonka slavnostně uděleny ceny 21. ročníku soutěže Český bestseller. Akce je součástí Knižního festivalu Ostrava 2020, který se uskuteční ve dnech 28.-29. 2. na výstavišti  Černá louka.

Pátečním slavnostním večerem bude hosty provázet oblíbený ostravský herec Albert Čuba.

Nominované knihy na udělení ceny jsou v každé soutěžní kategorii tvořeny z prodejně nejúspěšnějších titulů a patří k nim také audioknihy prodané prostřednictvím služby Audiotéka.

Vítěz v každé kategorii získá křišťálovou plaketu, autor nejprodávanějšího titulu hlavní kat. Česká beletrie pro dospělé převezme i sošku z dílny  sochaře Olbrama Zoubka. (Loni  ji získal Patrik Hartl za román Nejlepší víkend.)

Mezi nyní nominovanými autory jsou například Lukáš Hejlík, Kovy (Karel Kovář), Radkin Honzák, Ladislav Špaček nebo Roman Vaněk. Ve dvou kategoriích se prosadily knihy popularizátora zdravého životního stylu Břicháče Toma.

O hlavní ocenění v kategorii Česká beletrie pro dospělé se budou ucházet spisovatelky Alena Mornštajnová (za román Tiché roky) a Halina Pawlowská (za knihu Takhle jsem si to teda nepředstavovala), dále Ladislav Zibura s cestopisem Prázdniny v Evropě, Filip Rožek, který napsal příběh psa jménem Gump, a také Vlastimil Vondruška s dílem Kronika zániku Evropy.

Své osobní sympatie mohou projevit také čtenáři, kteří vybírají z nominovaných knih vítěze pro udělení Ceny čtenářů. Letos mohou hlasovat do 21. února na www.ceskybestseller.cz.