Připravuje se T-film 2019

V poslední dekádě května proběhne dvoudenní mezinárodní přehlídka unikátních dokumentárních filmů autorů z nejrůznější koutů světa T-film 2019. Jedná se o její sedmý ročník.  Je určena  pro veřejnost a žáky základních a středních škol. Promítání snímků se uskuteční v  multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice, v opavském Klubu Art a kapli sv. Václava v Opavě, také  v Country Saloonu v O.-Nové Bělé.  Vstup je pro všechny zájemce zdarma.

Program

22.-23. 5.
Promítání filmů a doprovodný program v sálech auly Gong, Dolní oblast Vítkovice
22.-23. 5.
Promítání filmů a doprovodný program v Klubu Art, Obecní dům, Opava
23. 5.
Slavnostní zakončení, malý sál – Aula Gong, Dolní Vítkovice, Ostrava
24. 5.
Ozvěny aneb To nejlepší z roku 2019 v Country Saloonu O.-Nová Bělá

Součástí doprovodného programu s názvem  30 let od sametové revoluce aneb Co by dnes zpíval Karel Kryl budou besedy s politickými vězni v době normalizace: spisovatelem a redaktorem rádia Svobodná Evropa Ivanem Binarem a hudebním skladatelem Edvardem Schiffauerem, který byl uvězněn za svou hudbu k divadelnímu představení Syn pluku. Dalšími hosty sedmého ročníku filmové přehlídky budou psychiatr Jan Cimický, psycholožka Jiřina Sámková, léčitelka Iva Azar Radulayová nebo Lada Dobrkovská z časopisu National Geographic.

Do sedmého ročníku Mezinárodního filmového festivalu T-film 2019 se přihlásilo celkem 41 soutěžních titulů. V současné době probíhá posuzování jednotlivých snímků výběrovou komisí.