Janáček v ulicích Ostravy

Janáček v ulicích Ostravy, to je název kulturních aktivit, které připravily Spolek Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu.  Uskuteční se v průběhu září až listopadu. 

Po realizaci poetické stezky na náměstí Edvarda Beneš (6. 9.) se v centru Ostravy na 11. září připravuje instalace komiksových bublin s texty a dalšími nápisy,  9. října  proběhne od  18 hod. Poetický atentát na Janáčkově ul.  Průvodcem bude literární historik a kritik Pavel Hruška, který připraví literární reflexe na Janáčkovo dílo a ukázky z jeho korespondence. Součástí této aktivity bude i hudební vystoupení. Sraz zájemců je naplánován před Antikvariátem a klubem Fiducia.

V úterý 6. listopadu 2018 od 18 hod. začne komentovaná procházka nazvaná Po ostravských stopách Leoše Janáčka.  Povede například kolem bývalého Národního domu (dnes Divadlo Jiřího Myrona), kde poprvé zazněla v Ostravě Její pastorkyňa a později další Janáčkovy opery, dále k hotelu Slavia na Hollarově ulici, v němž se konal slavnostní banket na počest L. Janáčka po premiéře Káti Kabanové.   Procházka začne na nám. Edvarda Beneše.

Tyto akce podpořilo statutární město Ostrava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *