Za zajímavostmi Ostravy

Ostravský informační servis má sedm poboček. Jedna z nich, nacházející se ve vyhlídkové věži Nové radnice, je výjimečná tím, že organizuje také průvodcovské služby. Letos přibudou další prohlídky přibližující např. obchodní domy, ostravské hradby a tajemství ostravských soch. Připravují se i tvůrčí dílny zaměřené na Velikonoce, podzimní prázdniny a tradičně už na Vánoce, uvedla program průvodkyně Sylva Burgertová.
Mimo výše uvedené akce se mohou zájemci o poznání místní historie těšit také na pravidelné procházky Moravskou Ostravou. Budou probíhat každou sobotu od 15 hod., a to od 7. března do 31. října. Trasa povede od Nové radnice, kolem Husova sadu, katedrály Božského Spasitele, Masarykova náměstí až k Divadlu Antonína Dvořáka.
„Za největší úspěch ovšem považujeme prohlídku Slezské Ostravy, která se uskuteční v neděli 22. března. Během ní totiž navštívíme také významnou vilu JUDr. Eduarda Lisky, architektonický skvost a národní kulturní památku, která byla veřejnosti zpřístupněna naposledy v roce 2010,“ řekla Sylva Burgertová.

Více informací na www.ostravainfo.cz a ve všech pobočkách Ostravského informačního servisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *