Festival Na hranici

Právě dnes 2. června začíná XX. mezinárodní divadelní festival Na hranici. Bude probíhat v polském Cieszynie a Českém Těšíně do soboty 6. června. Historie festivalu sahá do roku 1990, kdy vznikl jako spontánní iniciativa členů polsko-československé Solidarity a Občanského fora. V následujících letech se stal prestižní příležitostí pro setkávání předních divadelníků střední Evropy. Letošní hlavní program nabízí několik inscenací divadelní tvorby Václava Havla. Připravena je řada doprovodných akcí (koncerty, výstavy, mezinárodní setkání spisovatelů aj.)

Slavnostní zahájení se uskuteční v 17 hod. v divadle Teatr A. Mickiewicza, Cieszyn. Bude uvedeno Havlovo Odcházení v režii Petera Mikulíka. Jedná se o inscenaci bratislavského Slovenského národního divadla. Hlavní roli nastudoval M. Labuda. Ve 20.30 hod. začne v Těšínském divadle v Českém Těšíně hra Komunizmus s J. Kukurou, Z. Studenkovou a dalšími herci Divadla Aréna Bratislava (autor V. Klimáček, režie M. Čičvák).

Letos bude součástí festivalu také tzv. OFF – alternativní scéna, která zahrne řadu neklasických vystoupení v ulicích a na dalších místech obou měst. Více o festivalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *