Přednáška o politizaci médií v Polsku

Syndikát novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje letos zahajuje novou sérii pravidelných přednášek spojených s následnou besedou. Pořádá ji ve spolupráci se spolkem PANT. Na přednášky bude vstup zdarma.  První akce tohoto druhu se uskuteční 16. dubna od 17 hod. v Centru PANT (ul. Čs. legií 22, Moravská Ostrava). Vystoupí profesor Janusz Włodzimierz Adamowski z Varšavské univerzity. Tématem jeho vystoupení bude politizace médií v Polsku.

Inscenace Dvorní šašci v DPB

Ostravské Divadlo Petra Bezruče pro svou první premiéru v roce 2020 zvolilo dramatizaci románu Dvorní šašci slavného  českého, židovského a izraelského básníka, prozaika, překladatele a publicisty Viktora Fischla. Slavnostní premiéra inscenace v režii Jakuba Nvoty se uskuteční v pátek 31. ledna, v době, kdy si připomínáme 75. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Pokračovat ve čtení „Inscenace Dvorní šašci v DPB“

Pouť k 200. výročí narození Boženy Němcové

Už 4. 2. od 18 hod. se uskuteční literární pouť na ostravskou haldu Ema k poctě spisovatelky Boženy Němcové. Akce je připravena k  200. výročí narození této výjimečné osobnosti. V pěti zastávkách během cesty zazní ukázky ze spisovatelčina díla. Na závěr výstupu bude na vrcholu Emy zažehnut oheň. Sraz zájemců je před Antikvariátem a klubem Fiducia.

Polští výtvarníci v galerii Mlejn

V ostravské galerii Mlejn bude ve čtvrtek 30. ledna zahájena výstava tvorby polské skupiny Pracownia sztuki piekne z Bielsko Biale. Vernisáž bude od 18 hod. za přítomnosti autorů.  Část výstavy prezentuje výtvarná díla vytvořená v loňském roce na plenéru ve Štramberku. Akce potrvá do 24. února 2020.

Přednáška o Izraeli

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní v Hrabůvce,  zve na přednášku s projekcí, nazvanou Izrael.  Vystoupí s ní Libor Vaculík. Nastíní obraz exotické země, která hýbe dějinami a kde se setkávají světová náboženství. Přednáška se uskuteční 5.  února od 16 do 17.30 hodin.

Dvoudenní veletrh Dovolená

Ve dnech 28. a 29. února 2020 proběhne tradiční veletrh Dovolená, a sice  na ostravské Černé louce (v pavilonu A).  Jedná se o největší přehlídku cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Návštěvníkům opět nabídne hlavně tipy na strávení volného času a dovolené, především pobytové a poznávací zájezdy do zahraničí i tuzemska z programů známých cestovních kanceláří a agentur. Pokračovat ve čtení „Dvoudenní veletrh Dovolená“