Nové knihy 2021

Aleš Dostál: Když prší jehličí

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kdyz-prsi-jehlici.jpg.Ke knižním novinkám roku 2021 patří i další i román spisovatele Aleše Dostála. Autor jej nazval Když prší jehličí a opatřil podtitulem Příběh o smrti a zrození jednoho lesa. Děj románového příběhu se odehrává v jednom moravském podhůří. Hlavní hrdina knížky Kamil je už v důchodu a díky školnímu srazu se po dvaceti letech ocitne v místě, kde v roce 1992 začala jeho velká válka s kůrovcem. Nyní ho zajímá, jak vypadá les, který tehdy založil. Vyvstává otázka, zdali je jeho pomníkem slávy nebo hanby… Kniha vyšla v nakladatelství Euromedia.

 

Eva Kotarbová: Nečekej záchranné lano

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je ObalkaLanoweb.jpg.Kniha Nečekej záchranné lano je prvním povídkovým souborem z autorské dílny ostravské básnířky Evy Kotarbové. Vyšla počátkem roku 2021 ve vydavatelství Amos repro, spol. s r. o., Ostrava.  V šestnácti povídkách knižního titulu Nečekej záchranné lano autorka čtenáři předkládá příběhy současných žen a mužů nejrůznějšího stáří. Většinu z nich spojuje snaha žít smysluplný život, v němž samotu a nedorozumění odsunou do pozadí ohleduplné vztahy,  porozumění druhému a láska.

 

Lydie Romanská: Kletba podle Justiny

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je RomanskaJustina.jpg.Ostravská spisovatelka Lydie Romanská je autorkou řady básnických sbírek i prozaických knih. V loňském roce vydalo nakladatelství Pavel Mervart její další román s názvem Kletba podle Justiny. Autorka v něm postihuje osudy obyvatel dvou domů situovaných v ostravské čtvrti Svinov. Odehrávají se po celé 20. st. s přesahem do začátku století současného.