Nové knihy 2019

Milan Blahynka : Sedm kapitol o díle Milana Kundery

Nestor českých literárních vědců Milan Blahynka do publikace zahrnul sedm statí z velkého počtu jím napsaných o literární tvorbě světoznámého spisovatele Milana Kundery. Pojednání vznikala v letech 1956 až 2014. Sedm kapitol o díle Milana Kundery představuje zajímavé a poučné čtivo pro literární historiky a kritiky i běžné čtenáře (spisovatelovy fanoušky). Díky nim mají šanci proniknout hlouběji do často při prvním čtení nepostřehnutelných významů Kunderova literárního díla.

Aleš Dostál: Všichni psi mého života

Autobiografická novela, v níž mají významné místo psi různých ras, povah a věku. Aleš Dostál už desítky let  provozuje chovatelskou stanici psů, takže není divu, že se nyní i autentické osudy svérázných psích jedinců dostaly do jeho zatím posledního prozaického díla Všichni psi mého života.

 

 

Antonín Szkandera: Domek z papíru

Prozaikův osmý povídkový soubor. V několika příbězích autor osobitě podtrhuje, že v životě člověka jsou nejen chvíle krásné, ale i ty smutné a trpké. Lidé mají svá království, na která jsou hrdí, pyšní, bojují za ně dlouhá léta nebo i celý život. Zdá se jim, že jejich kréda, cíle, vědomosti a schopnosti jsou pevné jako skála, správné,  jedinečné. Někdy ovšem mnozí z nich zjišťují, že jejich velké sny se neuskuteční, je v nich totiž něco chatrného.