Senioři nejen z Bašky u křtění knihy

Schindlerův mlýn v Kunčičkách u Bašky je místem, kde se senioři z Bašky scházejí na svých pravidelných schůzkách. Ta červnová byla ale výjimečná, slavnostní – vždyť divadlo se tady snad ještě nehrálo a křest knihy – to tu ještě též nebylo. A tak krásné, slunné červnové úterý vytáhlo ze svých domovů, snad i ze zvědavosti, na sedmdesát lidí, nejen občanů Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky, ale i přátel Dajany Zápalkové, která tuto nevšední akci spolu s několika seniorkami zorganizovala.
„Jsme rádi, že se paní Dajana rozhodla křtít knihu právě u nás v Seniorklubu, moc nás to potěšilo a velice jsme se těšili na nové zážitky“, řekla předsedkyně seniorů Iva Pobudová.
Setkání se zúčastnili i někteří členové Literárního klubu Petra Bezruče a slavnostní odpoledne otevřeli sehráním divadelní scénky Jeden pracovní den Vladimíra Vaška na místecké poště, kterou napsal Miloslav Oliva. Přítomní hosté byli nadšeni jejím uvedením a aktéry odměnili potleskem.
Po malé přestávce a občerstvení se mohlo začít se křtem knihy veršů Dajany Zápalkové Kytice růží. Miloslav Oliva seznámil hosty s dosavadní literární činnosti autorky, pak blíže rozebral právě vydanou knížku. „Autorka ve sbírce seřadila svých čtyřicet devět básní do pěti oddílů. Pozorný čtenář zde najde verše melancholické, z reálného života, který nás mnohdy ubíjí, ale najdou se i šťastné chvilky, dále z cest po Řecku nebo po našich krásných Beskydách. Nezapomíná na svou rodnou vesnici Pazdernou, obec Bašku, kde žije, všímá si i krásného kvítku či barevné duhy na obloze. Jsou tu i básně zachycující všechna čtyři roční období. Knížka se dá přečíst jedním dechem“, řekl Miloslav Oliva, předseda Literního klubu Petra Bezruče.

Jan Kukuczka

Na snímku Dajana Zápalková s ilustrátorem nové knihy Bedřichem Šimoňákem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *