Nové knihy – vloženo v roce 2013

 

 Svatava Urbanová: Dialogy Ivy Procházkové

,,Monografie Dialogy Ivy Procházkové je vyústěním mnohaletého badatelského zájmu Svatavy Urbanové o dílo prozaičky, dramatičky a scenáristky Ivy Procházkové. Sledují se v ní všechny autorčiny prozaické práce, jak byly vydávány v chronologickém sledu, a to bez ohledu na to, zda poprvé spatřily světlo světa v českém nebo německém jazyce, zda byly přijímány v domácím nebo zahraničním prostředí, jsou-li určeny dětem, dospívajícím nebo dospělým.“

 

Aleš Dostál: Lovy s Dianou

Další myslivecké historky spisovatele Aleše Dostála se dostávají ke čtenářům. Devět povídek shrnul do knižní novinky nazvané Lovy s Dianou. Věty na obálce Dostálovy nové prozaické sbírky slibují, že čtenáře Lovů s Dianou zaujme i autorův humor slovní i situační, ironický, ale vždy laskavý.

Richard Sobotka: Betlémy věčná inspirace

Atmosféru Vánoc dokresluje kniha spisovatele Richarda Sobotky, nazvaná Betlémy věčná inspirace. Publikaci vydala, v grafické úpravě Jakuba Sobotky a s ilustracemi Báry Sobotkové, Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm. V první části knížky autor postihuje tradici tvorby ,,jesliček“, v další zavádí čtenáře do různých míst – především kostelů na Valašsku a také v Polsku, kde se nacházejí tyto umělecké výrobky oslavující tradiční vánoční atmosféru. Publikace obsahuje bohatý fotografický materiál z archivu autora. Poslední kapitola knihy je věnována tradicím valašských Vánoc.