V Ostravě vyvrcholil Irský kulturní festival

Irský kulturní festival pořádaný u příležitosti březnového svátku sv. Patrika, patrona Irska, vyvrcholil v sobotu 24. března osmihodinovým hudebním maratonem v Bonver Aréně. Návštěvníkům se představilo pět kapel. Čtyři z Irska či Anglie, jedna byla z Ostravy. Vstup na akci byl dobrovolný.
Zájem lidí o Irsko a kulturu tohoto ostravního státu překvapily i hlavního pořadatele Ira Jasona Olivera Fitzgeralda. ,,Jsem nadšený, opravdu nadšený. Už na začátku koncertu tady bylo letos tolik lidí, co přišlo loni až na hlavní hvězdy,“ řekl. Dodal, že díky sponzorům a návštěvníkům se během irského týdne v Ostravě vybralo přibližně 50 tisíc korun. Tyto peníze poputují na charitu. Festival, který má ve znaku trojlístek, už roky spolupracuje s organizací Čtyřlístek, která se věnuje postiženým a opuštěným dětem. Tentokrát peníze půjdou na konto dětského domova.
Na osmihodinovém koncertě mohli návštěvníci slyšet pětici kapel: Acoustic Irish, The Presidents, The Mighty Ghosts of Erin, Mad Dogs McRee a The Kilkennys. Největší hvězdou byli The Kilkennys ze stejnojmenného irského městečka, kteří na festivalu v Ostravě vystoupili už loni a sklidili veliký úspěch. Hrají tradiční irské balady.
Přímo z Irska pochází také rockoví The Presidents. Další účinkující byli z Velké Británie: The Mighty Ghosts of Erin prezentující irský folk a balady a Mad Dogs McRee, hrající hudbu různých stylů. Pětici doplnila česká parta Acoustic Irish.
Ostravský festival irské kultury patří podle Fitzgeralda k největším v Česku.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *