Z dubnového jednání ostravského zastupitelstva

Pod záštitou primátora Petra Kajnara se uskuteční 2. ročník Shakespearovských slavností na Slezskoostravském hradě, a to od 16. července do 6. srpna. Zastupitelé na svém zasedání rozhodli o finanční podpoře tohoto mezinárodního divadelního festivalu ve výši 400 000 korun. (Návštěvníci letošního ročníku se mohou těšit na Kupce benátského s Bolkem Polívkou a Komedii omylů v podání domácích divadelníků, která se objeví i v pražské části slavností.)

Ostravané dluží městu 130 milionů korun. Ve vymáhacím řízení je v současné době 270 000 pohledávek. U jednoho dlužníka se může jednat i o více položek najednou. Jen na poplatcích za komunální odpad dluží Ostravané téměř 90 milionů korun. Zatímco v předchozích letech ročně nezaplatili obyvatelé městu 12 až 14 milionů korun ročně, loni to bylo 4 a půl milionu korun. Velkou zásluhu na zlepšení stavu má exekutor, který pro město více než rok pracuje. „V současné době ověřujeme jednotlivé pohledávky. Ty promlčené odepíšeme, ostatní budeme vymáhat. Našim cílem je zmenšovat a zjednodušovat jejich portfolio. Náš přístup k pohledávkám nebude drastický, ale účinný,“ řekl náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Město Ostrava poskytne 1 500 000 na I. mistrovství Evropy v tanečních disciplínách Disco Dance a Dance Show Formation. Uskuteční se v ČEZ Aréně v Ostravě od 12. do 14. června. V loňském roce se akce konala v Prostějově a setkalo se na ní 1909 tanečníků ze 17 evropských zemí. Přestože o letošní ročník vyslovily zájem i další evropské státy a Brno i Praha, prezidium IDO (International Dance Organization) vyslovilo souhlas s pořádáním mistrovství v Ostravě.

Andrea Vojkovská, tisková mluvčí MMO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.