Divadelní kritik Miroslav Etzler

Univerzita Palackého v Olomouci vydala další publikaci v ediční řadě Divadlo, s názvem Divadelní kritik Miroslav Etzler. Kniha byla publikována v rámci výzkumných záměrů Morava a svět. Vznikla na Katedře divadelních, filmových a mediálních umění FF UPO. Stěžejní text tvoří recenze, které se týkají inscenací profesionálních divadel dřívějšího Severomoravského kraje a také ochotnických souborů. Jejich autorem je právě PhDr. Miroslav Etzler, literární teoretik, pedagog a dlouholetý amatérský herec, jenž svou pravidelnou divadelněkritickou činnost zahájil v 70. letech minulého století. Ukončila ji jeho předčasná smrt v r. 1982.

Úvodní stať K osobnosti Miroslava Etzlera napsali Jiří Štefanides (Univerzita Palackého) a Jiří Svoboda (Ostravská univerzita). Kniha obsahuje také oddíl nekrologů a vzpomínek, jejichž autory jsou Etzlerovi přátelé, spolupracovníci aj., je opatřena fotografiemi Vladimíra Dvořáka, Josefa Hradila, Františka Krasla a Jiřího Pražáka. Editory publikace byli Helena Spurná a Jiří Štefanides.

 

Knihu je možno zakoupit i na adrese www.e-shop.upol.cz

 

Zleva: Editoři knihy při jejím uvedení do prodeje v ostravském Domě knihy Librex 13. ledna 2012. Druhý zprava syn PhDr. Miroslava Etzlera – známý pražský herec.

Foto z akce Karol Hercík

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x