Jeunesses musicales (Hudební mládež) v Ostravě

V programu Janáčkovy filharmonie Ostrava je koncertní cyklus Jeunesses musicales (Hudební mládež). Právě v jeho rámci proběhne koncert, který se uskuteční 26. ledna v Domě kultury města Ostravy a začne v 18 hodin.
V první části se představí studenti Fakulty umění Ostravské univerzity, klavíristé Veronika Kubíčková a Michal Zátopek, kteří kromě Bachova koncertu pro 2 klavíry a smyčcový orchestr přednesou i klavírní party z Saint-Saënsova Karnevalu zvířat. Dále vystoupí flétnistka Janáčkovy filharmonie a zároveň ještě studentka Petra Olajcová, nastudovala Dopplerovu Uherskou pastýřskou fantazii pro flétnu a orchestr.

Koncert tvoří i pěvecká čísla: Veronika Holbová a Simona Mrázová přednesou árie z oper Dvořáka, Smetany a Delibese.

Orchestr bude řídit mladý dirigent Jakub Žídek, jenž se v Ostravě s Janáčkovou filharmonií Ostrava představil již několikrát.

,,Hlavním cílem koncertní řady Jeunesses musicales je vytvoření platformy pro prezentaci vynikajících, mladých hudebníků s velmi kvalitním symfonickým orchestrem „za zády“. Je to jedinečná příležitost pro žáky a studenty uměleckých škol z Ostravy a okolí, aby na vlastní kůži poznali všechna úskalí, ale i pozitiva spolupráce s velkým orchestrem.“

Janáčkova filharmonie nabízí dětem a studentům vstupenky na svá vystoupení s velkou slevou. Např. na koncert řady Jeunesses musicales stojí lístek 30 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *