Dobrovolníci z ADRY zpříjemňují čas pacientům

Celkem šest dobrovolníků občanského sdružení ADRA působí ve třech odděleních Městské nemocnice Ostrava. Čas trávený na lůžku zpříjemňují pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných v Radvanicích, v Domě sociálních služeb a na neurologii. Další dva dobrovolníci by měli nastoupit koncem června a začátkem července, třetí v pak v září letošního roku.
„Dobrovolníci chodí s pacienty na procházky, povídají si, hrají stolní hry a provozují další volnočasové aktivity. Jak pacienti, tak i personál všech oddělení, kde působí, jsou se spoluprací velmi spokojeni a chválí si tuto aktivitu,“ říká kontaktní osoba Šárka Kaletová, referentka kvality MNO, která je styčným důstojníkem spolupráce s organizací ADRA za nemocnici. V Léčebně dlouhodobě nemocných by si vrchní sestra paní Jarmila Siverová přála navýšit počet dobrovolníků o jednou tolik.
Od 1. července začne tato aktivita fungovat také v oddělení dětského lékařství. „Již nyní k nám docházejí za dětmi herní terapeuti, a to z Nadace Klíček, a také je přicházejí bavit tzv. „klauni“. Tito další noví dobrovolníci projdou náročným výběrem jak ze strany této organizace, tak i z naší strany. Budou docházet za pacienty a pomáhat jim – a vlastně i nám – tím, že s nimi budou trávit čas – hrát s nimi hry, číst jim, vyprávět si s nimi… Bude se to týkat starších dětí od věku 3 let a budou s nimi vždy takto trávit čas v hernách našich oddělení,“ řekl profesor MUDr. Jaroslav Slaný, primář dětského lékařství.

(vi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *