Díla Alfonse Muchy zhlédlo v Ostravě 22 tisíc návštěvníků

Výstavu Alfons Mucha 150 let připravila Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, ve spolupráci s Muchovou nadací.
V neděli 5. června 2011 expozice skončila. Trvala pouhých 10 týdnů, přesto ji za tuto dobu zhlédlo téměř 22 000 návštěvníků. Výstavu v březnu zahájil vnuk slavného malíře John Mucha a ke konci května ji navštívil Ivan Lendl, který převzal záštitu. Expozice v Domě umění představila na 170 Muchových děl â?’ obrazy, grafiky, pastely, kresby, fotografie, ale i užité umění.

„Výstava je po Svárech zření druhou nejnavštěvovanější výstavou Galerie výtvarného umění v Ostravě v posledních třech letech. Překročením dvacetitisícové hranice návštěvnosti se opět potvrdilo, že Ostrava je kulturním městem. V posledních čtyřech dnech výstavy si přišlo Muchova díla prohlédnout denně přibližně 600 návštěvníků,“ sdělil Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Výstava sklidila mimořádný ohlas nejen u obyvatel Ostravy, ale i návštěvníků z širšího regionu, potažmo z celé České republiky. Zájezdové autobusy opakovaně přivážely mimoostravské zájemce o výtvarné umění z celého Moravskoslezského kraje. Přijížděly nejen výtvarně zaměřené spolky, ale i školní či zájmové skupiny.

Během výstavy se uskutečnilo 9 komentovaných prohlídek, kterých se zúčastnilo 395 osob, a 237 vzdělávacích programů pro školy a veřejnost, jenž navštívilo 4288 návštěvníků.

Z tiskové zprávy GVUO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *