Českotěšínská radnice požádala Nečase o pomoc

Zástupci českotěšínské radnice oslovili v pondělí večer premiéra Petra Nečase během jeho návštěvy v Ostravě a požádali jej, aby se vláda urychleně začala zabývat problémem tzv. smart nebo smile shopů. Jde o obchody, které prodávají drogy jako sběratelské předměty.
Tyto obchody se nejen do příhraničního města přesunuly poté, co je vytlačili z Polska. Tamní zákonodárci byli schopni přijmout v režimu legislativní nouze novelu zákona a represivní orgány pod vedením hlavního hygienika během jednoho dne uzavřely přes 1300 těchto obchodů. Poláky přimělo k rychlému jednání podezřelé úmrtí mladých lidí po požití těchto sběratelských předmětů a také psychické problémy vedoucí až k sebepoškozování.
„Jen během prosince u nás ve středu města vznikly čtyři tyto obchody a jejich majitelé lákají zájemce o otevírání dalších poboček. Proto chceme v pondělí během regionální rady v Ostravě jednat přímo s premiérem Nečasem. Máme pro něj připravenu složku s podklady, vyložili jsme mu problém a požádali jej, aby se vláda tímto začala urychleně zabývat. Je třeba se poučit z problémů, ale i zkušenosti sousedního Polska,“ uvedl místostarosta Stanislav Folwarczny. ,,Radnice sbírá materiály ve spolupráci s městskou policii, jsme v kontaktu i s Policií ČR.“
Smart shopy provádějí nejen přímý prodej svého zboží, ale také formou internetového prodeje.

(tisk. zpráva)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *