Vzpomínka na Eduarda Hakena

V neděli 24. října se v sále bašského kulturního domu konala velmi slavnostní akce. Byla završením doprovodných programů pořádaných u příležitosti letošního květnového Mezinárodního pěveckého festivalu v Bašce a ve Frýdku-Místku, motivovaného 100. výročím nedožitých narozenin českého pěvce a čestného občana Bašky Eduarda Hakena.
Pořadatelé, členové Lašského smíšeného pěveckého sboru a Obec Baška, si pozvali k účasti několik významných hostů, např. dceru Eduarda Hakena – Marii Hakenovou-Ulrichovou s jejím manželem, akademickým malířem Jindřichem Ulrichem, dále herečku Gabrielu Vránovou, Ondřeje Kepku herce a režiséra, mezzosopranistku Irenu Magnuskovou, držitelku řady ocenění z pěveckých soutěží, a další osobnosti.
Podstatnou část nedělního odpoledne tvořil koncert Lašského smíšeného pěveckého sboru, po kterém předvedla svoje pěvecké umění Irena Magnusková, která interpretovala několik árií ze známých operních a operetních děl. Diváci velkým potleskem ocenili také vystoupení Gabriely Vránové, její recitaci veršů českých a moravských básníků.
Vyvrcholením mimořádného odpoledne v Bašce se stalo symbolické křtění almanachu Ohlédnutí, který připomíná nejvýznamnější události květnového Mezinárodního pěveckého festivalu v Bašce a ve Frýdku-Místku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.