Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Významné jednání o povoďnové situaci u nás a v Polsku

Dnes proběhl v Ostravě v budově Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje briefing k aktuální povod?ové situaci v Moravskoslezském kraji. Briefingu se zúčastnil ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout, ministr vnitra ČR Martin Pecina, velvyslanec Polské republiky Jan Pastwa, generální konzul Polské republiky Jerzy Kromhold a náměstek hejtmana kraje Miroslav Novák.
V úvodu podal Ivan Pospíšil, generální ředitel Povodí Odry, spolu s Tomášem Tuhým, ředitelem Krajského ředitelství policie, a Vladimírem Vlčkem, náměstkem pro IZS a OP? Moravskoslezského kraje, všem zúčastněným aktuální informace o povod?ové situaci v našem kraji. Jan Kohout se zajímal i o spolupráci všech záchranných složek našeho kraje se záchrannými složkami Polské republiky. Aktéři jednání se shodli, že spolupráce je velmi dobrá a informace jsou podávány včas. Vladimír Vlček zdůraznil, že česko-polská spolupráce funguje dokonce tak, že k události vyjíždí vždy nejbližší záchranná složka bez ohledu na to, zda je postižená česká, či polská strana. Ministr zahraničních věcí dnes navíc odcestoval do polské Bydhoště, kde bude se svým polským resortním kolegou Radoslavem Sikorskim mimo jiné jednat i o povod?ové situaci v našem kraji.
Miroslav Novák uvedl, že škody na majetku Moravskoslezského kraje jsou zatím odhadovány na 150 milionů korun, celkové škody v našem kraji však pravděpodobně dosáhnou výše miliardy a půl. V tuto chvíli ještě na některých místech povod?ová voda neopadla, a proto stále není možné určit přesnou výši škod.
Během setkání byly rovněž účastníkům briefingu podány informace o sesuvech půdy, jejichž situace se mění každým okamžikem. V současné době je registrováno 18 lokalit – jsou ohroženy rodinné domy či některé komunikace. Sesuvy půdy však nejsou tak rychlé, aby byly ohroženy životy lidí.

Dagmar Pacutová
oddělení vztahů k veřejnosti – odbor kancelář hejtmana kraje

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy