Koncert Poklady francouzské klasiky se bude konat v Domě kultury

Neobyčejný multimediální projekt s hudbou francouzských impresionistů Claude Debussyho a Maurice Ravela se uskuteční 26. května v Domě kultury města Ostravy. „Vzhledem k velice nejistému počasí a nepříznivé předpovědi na příští týden a také s ohledem na smutné události spojené s velkou vodou, která se přehnala městy a obcemi kraje v posledních dnech, jsme se rozhodli přenést koncert Poklady francouzské klasiky z nádvoří Slezskoostravského hradu do velkého sálu Domu kultury města Ostravy. Začátek ve 20 hodin se nemění,“ říká ředitel festivalu Janáčkův máj Jaromír Javůrek.
Pod taktovkou Libora Peška vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava a Český filharmonický sbor Brno. V choreografii Igora Vejsady zatančí sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského Jekatěrina a Alexej Kovalevští. Debussyho Moře a suity z baletu Dafnis a Chloe M. Ravela doplní originální velkoplošná projekce.
„Osobně se na tento koncert velmi těším. Dvě suity Ravelova baletu Dafnis a Chloe se totiž málokdy hrají současně a v Ostravě zazní vůbec poprvé společně. Myslím si, že představení bude pro návštěvníky hodně přitažlivé. Během večera spojíme několik druhů umění – hudbu, tanec a videoprojekci,“ říká slavný dirigent Libor Pešek.

(tam)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x