Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert Poklady francouzské klasiky se bude konat v Domě kultury

Neobyčejný multimediální projekt s hudbou francouzských impresionistů Claude Debussyho a Maurice Ravela se uskuteční 26. května v Domě kultury města Ostravy. „Vzhledem k velice nejistému počasí a nepříznivé předpovědi na příští týden a také s ohledem na smutné události spojené s velkou vodou, která se přehnala městy a obcemi kraje v posledních dnech, jsme se rozhodli přenést koncert Poklady francouzské klasiky z nádvoří Slezskoostravského hradu do velkého sálu Domu kultury města Ostravy. Začátek ve 20 hodin se nemění,“ říká ředitel festivalu Janáčkův máj Jaromír Javůrek.
Pod taktovkou Libora Peška vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava a Český filharmonický sbor Brno. V choreografii Igora Vejsady zatančí sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského Jekatěrina a Alexej Kovalevští. Debussyho Moře a suity z baletu Dafnis a Chloe M. Ravela doplní originální velkoplošná projekce.
„Osobně se na tento koncert velmi těším. Dvě suity Ravelova baletu Dafnis a Chloe se totiž málokdy hrají současně a v Ostravě zazní vůbec poprvé společně. Myslím si, že představení bude pro návštěvníky hodně přitažlivé. Během večera spojíme několik druhů umění – hudbu, tanec a videoprojekci,“ říká slavný dirigent Libor Pešek.

(tam)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy