Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Trojnásobný úspěch Ostravy na Prix Circom Regional 2010

V pondělí 12. dubna 2010 vyhlásila v Norimberku odborná porota nominovaná výkonnou radou Circom Regional (sdružení regionálních veřejnoprávních televizí) výsledky letošního klání o PRIX CIRCOM REGIONAL 2010. V soutěži, kterou obeslalo 25 zemí Evropy celkem 119 pořady a webovými prezentacemi, významně zabodovalo Televizní studio Ostrava. 
Česká televize, TS Ostrava, si odnesla dvě vítězství v kategoriích Sport a Žít Evropou a jednu Zvláštní cenu poroty v kategorii Drama. Tento skvělý úspěch vyniká i v konkurenci dalších úspěšných evropských televizních stanic veřejné služby – 2 ceny získalo BBC London, 2 vítězství putují do Německa a 1 cena připadla Dánsku.
V kategorii Žít Evropou / Vivre l’Europe určené publicistice s evropskou tematikou připadlo vítězství dokumentu z ostravského cyklu Ta naše povaha česká, nazvanému Infarkt v srdci Evropy / Heart Attack in the Centre of Europe režiséra Petra Lokaje. Dokument aktuálně reagoval na atmosféru v českém veřejném životě krátce po pádu vlády, která se předtím úspěšně etablovala v době předsednictví EU. Se sebeironií i věcně formulovanou kritikou se zamýšlí nad celkovým dojmem, který v mezinárodním kontextu zanecháváme, i nad naším vlastním postojem k evropanství. ČT jej uvedla na konci června lo?ského roku. (www.ceskatelevize.cz/program)
V kategorii Sport / Sport zvítězil příspěvek natočený v komplikovaných podmínkách během unikátního sjezdu českých raftařů Grand Canynonem. Jeho autorem je Marek Hýža a televizní diváci jej viděli v říjnu lo?ského roku pod názvem V divokých peřejích Colorada / In the Wild Rapids of Colorado. Reportáž zaznamenává ojedinělý úspěch našich vodáků, kterým správa Národního parku Grand Canynon –  spolu s omezeným počtem dalších expedic – losem umožnila splout 363 km nezkrotné řeky Colorado. (www.ceskatelevize.cz/program)

Zvláštní cenu poroty získal film Nepolepšitelný, který jeho režisér Jiří Svoboda natáčel v létě lo?ského roku a diváci jej viděli na konci listopadu 2009. V hlavních rolích: Jaromír Hanzlík, Markéta Hrubešová, Eliška Zbranková, Veronika Jeníková, Igor Bareš, Jan Vondráček a další.
(ww.ceskatelevize.cz/program a www.ceskatelevize.cz/nepolepsitelny)

Jolanda Pilařová

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy