Bílá kniha o ostravské kultuře

V rámci projektu, kterým Ostrava kandiduje na titul Evropské hlavní město kultury 2015, byla vydána Bílá kniha mapující ostravskou kulturu. Na jejím vzniku se podílelo téměř pět desítek autorů. Publikace s textem doplněným množstvím fotografií byla včera pokřtěna ve Staré Aréně. Kmotrem se stal publicista Jiří Peňás, vedoucí kulturní rubriky Lidových novin.
Slavnostního večera, který moderoval literární vědec Libor Magdoň, se zúčastnil také primátor Ostravy Petr Kajnar a Roman Zedníček, ředitel ostravské kanceláře společnosti Commerzbank AG, jež se na vydání Bílé knihy finančně podílela. Editorem publikace je Ivo Kaleta.
Ředitel projektu Ostrava 2015 Čestmír Kopecký, jenž vznik Bílé knihy inicioval, během křtu vyjádřil i podporu ostravskému knihkupectví Academia, které má vzhledem k finančním potížím ukončit svoji činnost k 30. červnu. Vyzval přítomné, pokud nesouhlasí s uzavřením knihkupectví, aby se nechali vyfotografovat s plakátem, na němž je zachycen interiér prodejny. Fotografie budou vystaveny na webových stránkách projektu Ostrava 2015.

Bílou knihu si zájemci mohou koupit v pobočkách Ostravského informačního servisu za 290 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *