Benefiční galavečer Dětem s úsměvem

V Domě kultury města Ostravy bude 25. března v 19 hod. zahájen galavečer Dětem s úsměvem, jehož součástí je koncert Klasické tóny s úsměvem. V něm vystoupí nejen hvězdy vážné hudby za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava a pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského. Účelem benefiční akce je shromáždit finanční prostředky na uhrazení pravidelné péče psychologa, který se zaměří na pacienty dětského oddělení hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava a v případě nutnosti i na jejich rodiče.

Myšlenka na organizaci této akce vzešla z Rotary Club Ostrava International. Nyní ji připravuje ve spolupráci s ORCO Foundation, společností Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj aj.

Režie koncertu, v němž vystoupí několik desítek účinkujících, mimo jiné i pěvci Elena Berera a Jack Gito z Itálie, se ujal Jindřich Šimek a role moderátora Vladimír Polák. Vstupenku v ceně 500 Kč lze získat v Ostravském informačním servisu, pokladně Domu kultury města Ostravy a v hotelu Imperial.

Na koncert navazuje společenské setkání v kongresovém sále Mamaison hotelu Imperial. Zájemci o obojí si mohou zakoupit lístky za 1 500 korun.

Rotary Club Ostrava International ve spolupráci se společností Orco Foundation podpořil péči o děti s onkologickým onemocněním uvedené nemocnice již v roce 2008, a sice částkou asi jeden milion korun. Peníze byly použity na zakoupení notebooků, rekonstrukci hřiště, vybavení knihovny, na financování třítýdenního tábora pro 35 dětí s rakovinou aj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *