Benefiční koncert pomůže nemocným dětem

Benefiční koncert Klasické tóny s úsměvem na podporu Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) se uskuteční 25. března od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury města Ostravy. Organizátory akce jsou Rotary Club Ostrava International a společnost Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. S Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou Leoše Svárovského vystoupí vynikající česká houslistka Gabriela Demeterová, italští sólisté a také studenti Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.
„Získané finanční prostředky poputují na dětské hematoonkologické oddělení na zajištění odborné psychologické péče. Psycholog bude pomáhat pacientům a jejich rodičům překonávat různé nelehké okamžiky, jako je třeba převoz do jiné nemocnice a podobně,“ říká přednosta kliniky dětského lékařství FNO Michal Hladík.
Rotary Club Ostrava International ve spolupráci se společností Orco Foundation podpořil děti z onkologického oddělení už v roce 2008 částkou přes jeden milion korun. Získané peníze byly použity na zakoupení notebooků pro dospívající pacienty, rekonstrukci hřiště, přestavbu doktorské kanceláře, vybavení dětské knihovny a také na financování třítýdenního tábora pro 35 dětí s rakovinou.
Vstupenky na Klasické tóny s úsměvem (500 Kč za jednu) jsou k dostání v Ostravském informačním servisu, pokladně Domu kultury města Ostravy a Mamaison Imperial Hotelu. Zájemci o společenské setkání, které se uskuteční bezprostředně po skončení benefičního koncertu v kongresovém sále Mamaison Imperial Hotelu, si mohou zakoupit lístky za 1 500 korun.

(tam)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *