Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Mezinárodní Harfové dny podeváté v Ostravě

Mezinárodní festival Harfové dny Ostrava je již tradičně místem a příležitostí k setkání hudbymilovného publika s jedním z nejstarších hudebních nástrojů – harfou, se zajímavým repertoárem i s vynikajícími interprety. Letošní 9. ročník nabízí v průběhu měsíce března v  Ostravě, Opavě, Hlučíně a v Karviné několik výjimečných koncertů, na nichž uslyšíme především české harfistky – Janu Bouškovou, Kateřinu Englichovou, Kateřinu Doležalovou, Ivanu Dohnalovou nebo Kateřinu Sabovou, ale i další instrumentalisty – pianistu Martina Kasíka, kytaristy Lenku Filipovou, Mirka Linharta, Jana Krejču, loutnistu Miloslava Študenta, hobojistku Jaroslavu Tajanovskou, flétnistku Petru Olajcovou a pěvkyni Barboru Sojkovou.
Festival jako obvykle přivítá také řadu zahraničních umělců z Anglie (Sean Barry), Itálie (Loredana Gintoli) a Španělska (Arianna Savall), kteří jistě zaujmou „znovuobjevením“ lidové harfy (tzv. „lever“ harfy“) – menší bezpedálové harfy s háčkovým mechanismem. Festivaloví návštěvníci si mohou vybrat z  nejrozmanitějších komorních kombinací, na nichž harfa zazní spolu s klavírem, kytarou, hobojem, flétnou, zpěvem i orchestrem. Součástí festivalu budou i letos workshopy, které se opět stanou interpretační příležitostí nejen pro studenty Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě, ale také pro mladé harfistky olomoucké ZUŠ Žerotín.
Harfové dny – jediný festival svého druhu v České republice – zahájí 1 .března za doprovodu Janáčkova komorního orchestru jedna z nejlepších světových harfistek Jana Boušková. Program.

Hana Adámková

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy