Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert na počest Chopina

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě spolu s Generálním  konzulátem Polské republiky v Ostravě pořádají inaugurační koncert Fryderyk Chopin Cesty lásky, a sice v rámci Roku F. Chopina ve Slezsku a na Moravě. Uskuteční se 22. února od 18.30 hod. v Janáčkově sále konzervatoře. Vystoupí Ewa Biegas a Maciej Bartczak (zpěv), Michal Korzistka a Grzegorz Biegas (klavír).

Cesty lásky Poláka Fryderyka Chopina s polskými interprety

Zahajovací koncert Roku Fryderyka Chopina ve Slezsku a na Moravě pořádají 22. února Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě a Generální konzulát Polské republiky. V koncertním sále konzervatoře se od 18.30 hodin představí polští umělci – sopranistka Ewa Biegas a barytonista Maciej Bartczak.
„Na tento den připadá dvousté výročí narození jednoho z největších polských a světových romantických hudebních skladatelů Fryderyka Chopina. Vzhledem k bohatým hudebním tradicím moravskoslezské metropole a také dlouholetým blízkým vztahům mezi českou a polskou kulturou, jsme se rozhodli uspořádat akci Chopinův rok v Ostravě,“ říká ředitelka Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě So?a Javůrková.
Zpěvačka Ewa Biegas je známá svým bohatým vokálním repertoárem. K jejím úspěchům neodmyslitelně patří nastudování díla Wojciecha Kilara Missa pro pace s Vratislavskou filharmonií. Maciej Bartczak zpívá písně, oratoria, operní árie barokních, klasicistních i soudobých autorů. Oba sólisty bude doprovázet klavírista Grzegorz Biegas, který je zván na domácí i zahraniční soutěže, na nichž spolupracuje s vynikajícími hudebními pedagogy. Už mnohokrát a zcela po zásluze získal ocenění jako nejlepší klavírní doprovod. Další klavírista Michal Korzistka má mnohaletou zkušenost s interpretací polského romantika a jeho umění si mohli vychutnat posluchači například v Japonsku, Velké Británii, Finsku a jiných zemích.
Fryderyk Chopin vycházel ve své tvorbě především z tradice italského bel canta. Zásadní inspirací se pro něj staly svěží rytmy polské lidové hudby. Za pouhých 39 let života zkomponoval přes 200 skladeb, z nichž většinu věnoval svým blízkým a přátelům. První ze dvou cyklů dvanácti etud připsal například skladateli Ferenci Lisztovi, několik hudebních děl také svým nenaplněným láskám.                                             (tam)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy