Strana práv občanů volila vedení Moravskoslezského kraje

Delegáti Strany práv občanů (SPO) – Moravskoslezský kraj se setkali v neděli 7. února v zámku v Ostravě-Porubě na své ustavující krajské konferenci. Všech 112 přítomných pozdravil Miloš Zeman, který stojí v čele nové politické strany.
„Účastním se už jedenácté konference, které se postupně konají ve všech čtrnácti krajích. A mohu říci, že se stal zázrak. Během dvou měsíců od registrace SPO se podařilo vybudovat životaschopnou stranu. Není na jedno použití, za pár týdnů budou volby do Poslanecké sněmovny a už na podzim volby komunální. Čeká nás tvrdá práce, jejímž jádrem je seznámit voliče s programem. Jsme jediná strana, která má odvahu zrušit současnou zapouzdřenost české politiky. Chceme, aby si občané vybírali konkrétní lidi, nikoli strany,“ poznamenal M. Zeman.
Stranu práv občanů povede na severní Moravě a ve Slezsku do parlamentních voleb osmapadesátiletý ostravský advokát Matej Zachveja. Na druhém místě zatím pětičlenné kandidátky je studentka Slezské univerzity Karviná Anna Kabotová (31 let) z Českého Těšína, třetí pozice patří Kamilu Viertigrochovi (35 let), jednateli stavební a obchodní společnosti KAVIS, spol. s.r.o. ze Slezské Ostravy. Čtvrté místo obsadila doktorandka VŠB-TU Ostrava Eliška Kulová (27 let) z Ostravy-Poruby a páté starosta Stonavy Andrzej Feber (58 let).
Konference zvolila také své krajské vedení. V jeho čele stanul Petr Lachnit (60 let) z Ostravy, generální ředitel akciové společnosti Free zone. Prvním místopředsedou se stal Kamil Viertigroch, druhým Jiří Kratochvíl (48 let) z Ostravy-Staré Bělé, který je obchodním ředitelem Free zone v Mošnově. Tým krajského výboru doplňují Anna Kabotová, Michal Cagala (32 let) z Ostravy-Polanky a Radim Kocich (34 let) z Dobré u Frýdku. Oba místopředsedové pracují jako odborní asistenti na VŠB-TU Ostrava.

Marie Václavková
Mediální zástupce
SPO – Moravskoslezský kraj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *