Krásný večer s krásnými ženami

Operní pěvkyně Erika Šporerová v doprovodu klavíristky Soni Javůrkové-Krivčíkové zazpívá 27. ledna v Rothschildově zámečku v Ostravě výběr písní a operních árií. Sólistka Národního divadla moravskoslezského vystoupí v rámci cyklu komorních koncertů Krásné hlasy. Během večera, který začíná v 19 hodin, zazní písně Antonína Dvořáka, Roberta Schumanna, Johannese Brahmse a árie z oper Carmen, Samson a Dalila, Rusalka a Trubadúr.
Altistka E. Šporerová za dobu své kariéry nastudovala sedmdesát rolí českého i světového operního repertoáru, dále dvacet oratorií a písňové cykly. Umělkyně hostovala v Belgii, Dánsku, Estonsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, na Slovensku, ve Španělsku a zúčastnila se řady mezinárodních festivalů, například Pražského jara, Wroclavských hudebních slavností, Rossiniovského festivalu a také Janáčkova máje.

Erika Šporeková s Janáčkovým komorním orchestrem nahrála v Českém rozhlase Parafrasi Del Christi, s Janáčkovou filharmonií Glagolskou mši a s komorním souborem Duo Moravia CD se světovou premiérou Nocturna J. S. Foerstra.

(tam)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *