Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Krásný večer s krásnými ženami

Operní pěvkyně Erika Šporerová v doprovodu klavíristky Soni Javůrkové-Krivčíkové zazpívá 27. ledna v Rothschildově zámečku v Ostravě výběr písní a operních árií. Sólistka Národního divadla moravskoslezského vystoupí v rámci cyklu komorních koncertů Krásné hlasy. Během večera, který začíná v 19 hodin, zazní písně Antonína Dvořáka, Roberta Schumanna, Johannese Brahmse a árie z oper Carmen, Samson a Dalila, Rusalka a Trubadúr.
Altistka E. Šporerová za dobu své kariéry nastudovala sedmdesát rolí českého i světového operního repertoáru, dále dvacet oratorií a pís?ové cykly. Umělkyně hostovala v Belgii, Dánsku, Estonsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, na Slovensku, ve Španělsku a zúčastnila se řady mezinárodních festivalů, například Pražského jara, Wroclavských hudebních slavností, Rossiniovského festivalu a také Janáčkova máje.

Erika Šporeková s Janáčkovým komorním orchestrem nahrála v Českém rozhlase Parafrasi Del Christi, s Janáčkovou filharmonií Glagolskou mši a s komorním souborem Duo Moravia CD se světovou premiérou Nocturna J. S. Foerstra.

(tam)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy