Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostrava město poezie počtvrté

Lenka Pavlíčková a Miroslav Kudela

Ostravské středisko Obce spisovatelů uspořádalo čtvrté čtení z tvorby svých autorů v rámci cyklu Ostrava město poezie. Uskutečnilo se opět v Komorní scéně Aréna, a to 26. listopadu 2009. V pořadu sestaveném z veršů a prózy byla uvedena tvorba Lukáše Bárty, Theofila Halamy, Josefa Kaluse, Ireny Kopecké, Evy Kotarbové, Jana Kukuczky, Břetislava Olšera, Lýdie Romanské, Jarmily Marie Skalné, Radany Šatánkové a Oldřicha Šuleře.
Na jevišti vystoupili herci Lenka Pavlíčková, Miroslav Kudela a Zdeněk Pavlíček. Na kytaru improvizoval Pavel Marek. Scénář a režie byly dílem Zdenka Pavlíčka. Pořad se uskutečnil za finanční podpory městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz ve spolupráci s Komorní scénou Aréna.

V první části programu bylo připomenuto dílo frenštátského rodáka, básníka Josefa Kalusa, od jehož úmrtí uplyne 11. prosince 75 let. Nad jeho významem se zamyslel literární historik Libor Knězek, který zárove? také uvedl, že 9. 12. 2009 proběhne ve Frenštátě pod R.  Seminář knihovníků Moravskoslezského kraje, doplněný výstavkou knih a fotografií Josefa Kalusa, jehož osobnost bude zahrnuta i do některých referátů přednesených během setkání pracovníků knihoven.

Lydie Romanská a Libor Knězek

Vlevo dole Irena Kopecká

Členové ostravského střediska po pořadu blahopřáli spisovateli Oldřichu Šuleřovi, kterému bylo letos uděleno čestné občanství města Ostravy.

Odřich Šuleř

Vpravo Břetislav Olšer

Uprostřed Lukáš Bárta

Zleva: Pavel Liška a Pavel Marek

Zleva: Radana Šatánková, Eva Kotarbová a Jan Kukuczka

Foto: Eva Kotarbová a Radana Šatánková

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy