U Rothschildů zazní slovenské lidové a cikánské písně

Pěvecký recitál předního sólisty ostravské opery Martina Gurbaľa, který patří k oblíbeným hostům tuzemských operních a koncertních pódií, se bude konat 25. listopadu od 19 hodin v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích. Koncert zazní v rámci cyklu Krásné hlasy.
Rodák ze Slovenska s podmanivým basem zazpívá výběr Slovenských lidových písní Mikuláše Schneidera-Trnavského a Cigánských písní Antonína Dvořáka. Pro milovníky opery jsou připraveny árie z oper Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, Petra Iljiče Čajkovského, Giuseppe Verdiho a dalších skladatelů. Za klavír usedne Lenka Živocká.
Martin Gurbaľ vystudoval zpěv na Konzervatoři v Košicích. Jeho hlas mohli obdivovat návštěvníci v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Opavě, Bratislavě, Miškolci a Krakově. Vystoupil rovněž s mnoha významnými evropskými orchestry ve střední Evropě, ale také ve Velké Británii nebo na Maltě. Při těchto příležitostech zpíval ve Dvořákových Stabat Mater, Te Deum nebo Requiem, ve Verdiho Requiem a Janáčkově Glagolské mši.

(tam)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *