Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

U Rothschildů zazní slovenské lidové a cikánské písně

Pěvecký recitál předního sólisty ostravské opery Martina Gurbaľa, který patří k oblíbeným hostům tuzemských operních a koncertních pódií, se bude konat 25. listopadu od 19 hodin v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích. Koncert zazní v rámci cyklu Krásné hlasy.
Rodák ze Slovenska s podmanivým basem zazpívá výběr Slovenských lidových písní Mikuláše Schneidera-Trnavského a Cigánských písní Antonína Dvořáka. Pro milovníky opery jsou připraveny árie z oper Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, Petra Iljiče Čajkovského, Giuseppe Verdiho a dalších skladatelů. Za klavír usedne Lenka Živocká.
Martin Gurbaľ vystudoval zpěv na Konzervatoři v Košicích. Jeho hlas mohli obdivovat návštěvníci v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Opavě, Bratislavě, Miškolci a Krakově. Vystoupil rovněž s mnoha významnými evropskými orchestry ve střední Evropě, ale také ve Velké Británii nebo na Maltě. Při těchto příležitostech zpíval ve Dvořákových Stabat Mater, Te Deum nebo Requiem, ve Verdiho Requiem a Janáčkově Glagolské mši.

(tam)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy