Obrazy, které potěší malé pacienty

V pondělí 5. října proběhla v odpoledních hodinách v dětském oddělení Městské nemocnice Ostrava vernisáž výstavy obrazů za účasti tvůrců z řad studentů Soukromé střední umělecké školy AVEART v Ostravě-Hrabůvce, vedení školy a vedení dětského oddělení.
Tyto obrazy vznikly v rámci projektu Tvoříme pro jiné 2 a vytvořila je skupina 20 mladých lidí ve věku od 15 do 30 let z České republiky a Polska na společném setkání na zámku v Bartošovicích v červenci letošního roku. Studenti měli možnost tvořit malířskými a dalšími výtvarnými technikami, se kterými se ještě nesetkali, spolupracovat a dovědět se něco o ostatních, jejich charakteru a stylu práce,“ řekl na vernisáži jeden z iniciátorů výstavy Mgr. Aleš Vavrečka. Celkem 25 pláten vystavených především na chodbách dětského oddělení, ale i na některých pokojích, zůstanou na stěnách natrvalo, protože škola je nemocnici darovala. „Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím České národní agentury mládeže v rámci akce Mládež pro Evropu,“ zdůraznila manažerka umělecké školy ing. Lenka Stehlíková.
Jak řekl Mgr. Vavrečka, určitě se nejedná o akci poslední, škola ráda bude v dodávání obrazů na dětské oddělení pokračovat.
Byli jsme překvapeni formátem prací, protože se jedná o velký rozměr, který na dlouhých chodbách nezanikne a svou tematikou ze světa podmořské říše a pohádek jistě malé pacienty potěší a zpříjemní jim pobyt v nemocnici,“ řekla vrchní sestra ing. Anna Prokopiu.
Primář oddělení MUDr. Tomáš Gruszka pedagogům i studentům za jejich počin poděkoval.

Mgr. Anna Vidiševská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.